Benátky a Miláno v 1 týdnu/Venice, and Milan in 1 week

Do Itálie lítám vždycky jen s příručním zavazadlem a většinou si tam něco zajímavého na sebe ulovím. Tentokrát to bylo moderní tílko s dvouřadým zapínáním v benátské Vintagerii. Dostala jsem navíc krásné dárky. Po focení mi zůstaly dlouhé černé šaty a spousta úžasné kosmetiky od značky Pierre Fabre (Avene, Klorane, A-Derma, apod.). Téměř vybitý telefon po zpožděném letu a hrozba noci v Mekáči na nádraží mě ještě donutily koupit si konečně aspoň jednu malou powerbanku. Má minimalistický zlatý design a zvládne nabít iPhone na 100 %. Víc jsem toho nakupovat nemohla, jinak by mě nejspíš nepustily do letadla. I takhle to bylo na hraně, ještě, že jsou Italové takoví pohodáři.

Zákoutí Benátek

Lety se většinou cenově vyplatí do Bergama u Milána. Mrkněte na moje minulé výlety za nákupy módy. Tentokrát ale vyšly líp Benátky. Ubytko je tam dražší. Pokud preferujete low cost, doporučuju hotely okolo vlakového nádraží Venezia Mestre. V centru Benátek jste vlakem za 10 minut a za noc zaplatíte o třetinu až polovinu míň. Jestli ale potřebujete romantickou atmosféru i při večeři a snídani v hotelu, radši zainvestujte. Čtvrti Marghera a Mestre nejsou zrovna fancy.

Až na to protisvětlo super 🙂 – Ateliér v Miláně a moje secondhand body

Známé a neznámé módní a kosmetické značky na vás čekají už na nádraží Santa Lucia. V uličkách cestou k náměstí Sv. Marka samozřejmě také. Slevy ale mají spíš na nádraží. Záleží, jestli chcete suvenýry od místních, HMko, sekáče nebo luxusní značky. Levněji tu koupíte třeba Armani nebo Stefanel. Typická fast fashion i parfumerková kosmetika vyjde cenově asi jako v Praze. Lepší je zajít do místních parfumerií, zlatnictví nebo třeba do krásné knihovny, která není moc známá, ale údajně skrývá spoustu pokladů.

Vintage shop v centru Benátek

Tentokrát jsem ale díky zmiňovaným dárkům šla spíš za dobrým jídlem a kavárenským odpočinkem. Oboje najdete třeba v luxusním Café Florian přímo na Piazza San Marco. K výbornému espressu, Proseccu a croissantům vám ještě hraje živá hudba. Výhled máte dokonalý a starají se o vás jako o krále. Za 1 podobnou “svačinku” dáte asi 35 eur. Ale proč si občas nedopřát? 

Podle mě nejkrásnější kavárna v Benátkách

Nezapomeňte ani na výbornou italskou zmrzlinu v nějakém příjemném stánečku na klidnějším místě. Za mě vede slaný karamel, čokoláda a kokos.

V Miláně jsem jednou pro změnu místo po obchodech chodila po fotoateliérech. Objevila jsem nové Trend Studio a připomněla si, jak krásné a obrovské je Cross Studio, tam by se to fotilo každý den. Snad jednou takový ateliér budeme mít u i u nás v Praze. 😍 Nebo o nějakém podobném víte?

Taky jsem zjistila, že Starbucks už otevřeli i na Milano Centrale. A přesvědčila jsem se o tom, že americano v Itálii fakt ne. 😀

Cross studio v Miláně

I usually go to Italy with hand luggage and I like shopping there. This time I bought modern tank top with a double-row closure in Venice Vintageria. And I also received beautiful gifts. After the photo shoot, I got a long black dress and a lot of amazing cosmetics from Pierre Fabre (Avene, Klorane, A-Derma, etc.). My discharged iPhone after a delayed flight and a night threat in McDonalds at the station forced me to buy at least one small powerbank. It has a minimalistic golden design and it can charge the my cellphone to 100%. I couldn’t buy more, otherwise they wouldn’t let me on the plane. It was a lot already, fortunately Italians don´t care so much.

Big bridge in Venice

Flights usually pay off to Bergamo close to Milan. But this time Venice was better. The hotels are more expensive there. If you prefer low cost vacation, I would recommend you to stay around Venezia Mestre train station. You are in he center of Venice in 10-minutes by train and a night costs half the price. However if you need a romantic atmosphere even at dinner and breakfast at the hotel, it´s better to invest. Marghera and Mestre districts aren’t exactly fancy. 🙂

Venice Santa Lucia

Famous and unknown fashion and beauty brands are waiting for you at Santa Lucia Station and in the narrow streets on the way to Saint Mark´s Square, of course. But they have discounts at the railway station. It depends if you want local souvenirs, HM style, secondhands or luxury brands. Cheaper to buy for example Armani or Stefanel. Typical fast fashion and perfumery cosmetics costs the sameas in Prague. It is better to go to local perfumery, goldsmiths or to a beautiful library, which is not very well known, but supposedly hides many treasures.

But this time, thanks to the nice gifts, I was more looking for good food and relaxation. Both can be found in the luxurious Café Florian right on Piazza San Marco. Live music is also on offer together with excellent espresso, Prosecco and croissants. You have a perfect view and they take care of you as you are a king. For a similar „snack“ you pay around 35 euros. But why not to treat yourself well sometimes?

Perfect Italian snack luxury edition

Don´t forget to try delicious Italian ice cream in a calm place between the canals. Please one salty caramel, chocolate and coconut for me.

In Milan I went to the photostudios instead of the shopping areas this time. I discovered a new Trend Studio and remembered how beautiful and huge Cross Studio is. It would be amazing to take pictures there every day. Perhaps once we will have such a studio in our beloved Prague.
😍 Or do you know a similar one?

Trend studio

I also found out that Starbucks has already opened at Milano Centrale. And I convinced myself that americano isn’t really good idea in Italy. : D