Italská móda přímo z Itálie/Italian fashion from Italy

Když budete nakupovat módu v Itálii, budete vypadat trendy, stylově a mnohdy ještě ušetříte. Záleží na oblasti, produktech, které zrovna sháníte, konkrétních značkách i na období. Většinou tu ale i ten nejnáročnější módní maniak najde, co hledá.

U lokálních značek nebudete litovat téměř nikdy. Italové mívají vlastní látky a materiály, sami si oblečení šíjí a díky historické tradici tu mají všichni k módě vztah, takže i když zaplatíte víc, neprohloupíte.

Mekkou módy je samozřejmě Milán, ale třeba já jsem tam zrovna letos neměla štěstí. Tentokrát mě zajímaly spíš outlety světových značek než přímo italské móda. A tak mi zrovna nepomohlo, že jsem tohle město navštívila začátkem června, kdy ještě neprobíhají letní slevy.

Naopak v Bibione jsem v malém obchůdku na hlavní turistické třídě našla tohle úžasné tílko. Zamilovala jsem si ho nejen proto, že vystihuje moji závislost.

IMG_0607

IMG_0871

Začátkem září, kdy kupodivu slevy úplně neskončily, jsme pro změnu navštívili jihovýchodní Itálii, konkrétně oblast Gargano, v regionu Apulia. Zdejší městečka mezi horami skrývají větší poklady, než jsem čekala, například tyhle nádherné botky z butiku Tata Italia jsem pořídila za bezkonkurenčních 10 euro. Měli tu i United Colours of Benetton nebo outlet se značkami, jako jsou například Only nebo Review.

IMG_1694

Na cestě jsme se zastavovali ještě ve Veroně. Jejím módním a beauty krásám už jsem věnovala samostatný článek v jiném módním magazínu. Opět jsem ale přímo u řeky, kousek od sochu Julie, objevila nové příjemné obchůdky. Italská móda i doplňky tu jsou za rozumné ceny a hlavně máte jistotu, že nikdo v Čechách nebude nosit stejný kousek jako vy. První byl už v ulici pod Theatro Romano na druhé straně řeky a ten se mi líbil asi ze všech nejvíc, stylové košile a italsky elegantní boty, co může být hezčího. 🙂

IMG_1718

IMG_1720

When you go shopping in Italy, you would usually be succesful. The reasons are simple, Italian fashion is trendy, stylish and does not cost a fortune. Of course, it depends on where you want to buy the clothes and accessories, what type of products you are looking for and what time of the year you visit this fashion country.

In case of local brands, you will normally not regret your choice. Italians focuse on quality and their own materials. Because of historical tradition, everyone knows what to wear and how to wear it.

Tha fashion center is obviously Milano but for example I was not lucky there this year. I wanted to find handbag in outlets of global brands but at the beggining of July between the discount periods.

On the other hand, I found fantastic top in LOL fashion store in the most popular turistical area of Bibione. I love it not only because it says more than I want about my addiction. 🙂

At the beggining of July I visited South East Italy – Gargano in Apulia region. Believe me, you cannot imagine how many fashion treasures you can find in those small shops.
These shoes from TATA Italia boutique are one of them and only for 10 euros!
You can also find there United colours of Benetton with quite nice stuff and outlets of Only or Review.

 

Foto: vlastní/my own photos