Může kouč pomoct ke spokojenosti?/Coaching for sustainable lifestyle

Jednou jsme měli na fakultě debatu o uplatnění po studiích a dostali jsme se až ke koučování. „Dneska jsou kouči úplně na všechno, vztahy, sex, duševní rovnováha… Za chvíli se objeví kouč i na to, jak se správně vy…“ Zkrátka můj vztah ke koučování býval rozporuplný, ne-li negativní. Profesionální koučka Daniela ale můj pohled na něj dost změnila a nejen ten. 

IMG_6894

Velké překvapení
Abych přestala věřit fámám a nepodloženým tvrzení typu jedna paní povídala, nechala jsem se sama koučovat. Mým dlouhodobým problémem je neefektivní využití času ve vražedné kombinaci s prokrastinací a velkým množstvím povinností. Stíhat práci, blog, modeling a školu mi donedávna přišlo nemožné. Tempo, kterým jsem dělala některé věci bylo opravdu neudržitelné. Teď ale vím, že to jde a ještě mám jednou týdně volný a offline den.

Vlastní řešení
Nejlepší na koučingu je, že si na všechny otázky odpovíte sám. Vaše vlastní řešení bude tou nejlepší motivací. Zkušený kouč ví, jak vás správně navést, nepodsouvá vám svůj názor a nehledá za vás odpovědi. Určitě jsem měla štěstí, že jsem narazila právě na Danielu. Je mi jasné, že zvěsti o koučích naprosto k ničemu se neobjevily náhodou, věřme ale, že už je jich naprosté minimum.

IMG_7589

Profesionalita a diskrétnost
Jestli o koučování přemýšlíte, ať už na cestě za udržitelným životním tempem nebo jinou změnou, určitě do toho jděte. Oproti jiným metodám sebepoznání vám tady stačí opravdu pár desítek minut a ani vás to finančně nezruinuje. V každém případě se vyplatí dát na recenze a doporučení přátel. Profesionálové mají za sebou školení a můžou vám ukázat certifikát, ale reference jsou reference. Veškeré údaje o vás u nich samozřejmě zůstanou v bezpečí.

IMG_6895

Once we had a debate about future job at the university. Somehow we suddenly got to coaching.

„Now you can have a coach for anything – relations, sexuality, mental balance etc. In the near future we may also have a coach for how to … well,“ my classmate was laughing. And my approach to coaching was contradictory if not negative. However this year I met professional coach Daniela Sedlonova, who changed my mind and also my life. 🙂

Big surprise 

I realised that I should try coaching by myself because it is the only way to see if it works. My long-term problem was bad time management combined with procrastination and a lot of work. Managing job, school, blogging and studying seemed to me impossible 2 months ago. The pace of my life was really fast and not sustainable. However, now I know that you can make it if you set your priorities and deadlines. Very simple, isn’t it? And the bonus is that I have more free time and one offline day almost every week.

IMG_6893

Your own solution

The thing I like the most about coaching is that you answer all your questions by yourself. Your own solution than can become the best motivation. Experienced coach knows how to talk to you and he never want you to follow his opinion. I was definitely lucky that I met Daniela. Obviously the rumours about silly coaches did not appear by accident but I hope that the situation is better now.

Professionality and safety 

If you think about coaching to change your life in a sustainable way, i would really recommend it. Compared to the other methods of self-knowledge you need only dozens of minutes and it also don’t cost a fortune. In any case, it is good to ask your friends or read some reviews. Prosessionals can show you a certificate for sure but they usually don’t need it. All your data are safe after coaching for sure.