Minimalistické i dekorativní novinky v našem bytě

Nový rok v novém? Částečně ano. Přece jenom, když doma trávíte víc času, chcete se obklopovat pěknými věcmi přesně podle vašich představ. A kde jsou ty časy, kdy jsme doma jen přespávali, že? Třicítka a covid dělají svoje. Každopádně ráda v interiéru kombinuju minimalismus s dekorativním stylem a moderní kousky s vintage a retro prvky. Stejně jako v módě, nové doplňky si podle mě rozumí s těmi staršími. Pořídila jsem nám tedy pár nových doplňků z Bonami a zkombinovala je s těmi z přírody, půdy, blešího trhu nebo outletu.

Skoro všechny novinky pěkně pohromadě.. Jo a ráda se inspiruju v magazínech

Dekorativní stojanová lampa

Dlouho jsem hledala jednoduchou, ale pěknou stojanovou lampu a po roce jsem konečně vybrala tuto. Je ze dřeva a textilu, takže z přírodních materiálů a zároveň stála jen pár stovek. Přišla sice rozložená, ale sestavit jsem ji zvládla i já nešika za 10 minut. Navíc je lehká a má variablilní výšku. A ještě něco mě na lampách baví, zdobí místnost přes den i večer a pokaždé jinak.

Lampa byla takový předčasný vánoční dárek

Broušené skleničky na přírodním dřevu

Klasické hladké skleničky jsou sice levné, univerzální a vydrží poměrně dost, ale já miluju broušené sklo. Pocházím z Jablonce, kde se sklo po staletí vyrábělo a stále vyrábí. Moje mamka i prarodiče se sklem pracovali a vždycky to bylo něco krásného, co se doma používalo jen ve svátečních chvílích. Jinak bylo vystavené ve vitríně a zdobilo kuchyň nebo obývací pokoj. Právě takové originální dekorativní skleničky jsem před časem dostala na šampaňské a teď je mám díky Bonami i na vodu, džus nebo třeba míchaný drink. Jak se vám líbí? Tyto konkrétní už nemají, ale pro změnu mě retro varianty z recyklovaného skla.

Místo podtácku pokládám skleničky na kousek dřeva z našich vlastních lesů. 🙂 Stačí ho jen přetřít průhledným lakem, aby se hned nezničilo a vydrží mi vždycky tak rok a půl, už mám druhé. Případně máme ještě podtácky ze zbytku lina a tapety. Ty vám vyfotím třeba jindy, nejsou až tak fotogenické a používáme je opravdu spíš účelně. A svíčky by vydaly na samostatný článek, dostala jsem jich k Vánocům několik, ale ta z fotky je z betonu a sójového vosku.

Hned se voda pije lépe, ideální třeba jako příprava na suchý únor

Háčky na ručníky

Nikdy jsem neměla štěstí na koupelnový radiátor a ani teď na něj bohužel nemáme prostor. Před pár lety jsem chtěla ušetřit, a tak jsem si objednala ty nejlevnější háčky z pochybného webu, který dovážel zboží z Číny, jenže to jsem tenkrát netušila. Bylo mi tedy divné, že háčky ani po měsíci nedošly a objednala jsem nové. K mému údivu mi pak přišly rovnou dvoje. Jejich kvalita nebo spíš nekvalita ale byla šílená, některé nevydržely na stěně ani den, jiné třeba měsíc. Byla to zkrátka hrůza, vyhozené peníze a tolik zbytečného odpadu. Měla jsem ze sebe špatný pocit, a tak jsem půl rok radši dávala ručník jen přes lavor na prádlo. 😀 Teď ale opět dostaly šanci. Vybrala jsem už na první pohled mnohem kvalitnější háčky z Bonami, tak věřím, že každý vydrží alespoň rok.

Zrcátko z outletu

Spousta obchodů s nábytkem a doplňky má i svoje outlety, kde koupíte poslední kousky za super ceny. Takhle jsem sehnala třeba stolní zrcadlo, které používám hlavně na focení a líčení. Je trošku křivé, ale na první pohled si toho nikdo nevšimne. Přitom jsem ho sehnala za polovinu ceny a navíc jsem zachránila kousek, který by možná jinak skončil na skládce.

Darované pokojovky

Na řezané květiny moc nejsem, radši dostávám třeba nějaké zdravé dobroty a nebo pokojovky. V poslední době jsem dostala kaktus a sukulent, které možná znáte z mých fotek a videí na Instagramu. Jsou pro mě ideální, protože nepotřebují téměř žádnou péči. Nevadí jim, když na dva týdny odjedeme pryč a zvládnou i třicetistupňové teplo, které máme v bytě přes léto. Pokud tedy nepatříte k hipsterům se zavlažovacím vybavením na minimálně 10 monster, zkuste podobně nenáročné rostliny.

Co nového nebo staronového jste si domů pořídili v poslední době vy? Dejte mi určitě vědět, třeba do zpráv na IG.