Můj vysněný minimalistický pokoj

Možná už jste si všimli, že nemám moc ráda změny. Jsem váha a když už se pro něco rozhodnu, dlouho nad tím přemýšlím. Jednou za čas se ve mně ale něco zlomí a jdu do toho po hlavě. Teď jsem se rozhodla pro menší úpravu našeho obývacího pokoje a ložnice. I proto soutěžím o nábytek a vybavení na Heureka.cz.

Začínám malými detaily, ale i ty udělají hodně 🤍

V bytě bydlíme asi 3 a půl roku, je v pěkné novostavbě a všechno jsme kupovali nové. A tenkrát jsme si bohužel nemohli dovolit všechno v takové kvalitě, jakou bychom chtěli. Na druhou stranu k vylepšení často stačí jen změnit detaily nebo doplňky a interiér se posune o level výš.

Co bych tedy nyní chtěla změnit? Hledám zatím hlavně dekorace na stůl, které poslouží i na focení, možná i osvětlení, bílé povlečení, konferenční stolek, knihovnu a keramické obklady. Kromě toho jsem na léto počítala s minimalistickým designovým větrákem, ale vypadá to, že snad letos ani nebude potřeba. Všechno v neutrálních barvách a jednoduchém minimalistickém stylu, z kvalitních přírodních materiálů. Nejsou moje požadavky přehnané? Našla jsem si nějakou inspiraci i konkrétní výrobky, ale určitě budu ráda i za vaše tipy.

Praktické a krásné dekorace na stůl

Začala jsem bytovými dekoracemi, od mamky jsem dostala novou dřevěnou podložku, která je skvělá na hrnek s kávou, květinu i na vyfocení blogerského PR balíčku. 🙂 Materiál i styl nám do našeho bytu sedí dokonale. A přemýšlím, že si od ní vezmu i fíkus, co mi už pár let nabízí, teď jsou tyhle velké pokojovky přece jen in. Chtěla bych ale sehnat ještě mramorovou či zrcadlovou podložku. Mramorová by měla být ideálně oboustranná a zrcadlová naprosto jednoduchá. Viděla jsem třeba nedávno zlatý zrcadlový podnos připomínající oko, ale ten byl na mě asi moc výrazný.

Konferenční stolek

Na náš krásný nový bílý stolek spadlo přítelovi kolo, tak jsme ho vylepšili tapetou, ale už se poohlížíme po novém. A v tomhle případě mám trochu dilema. Nemůžu se rozhodnout, jestli je lepší minimalistický stolek v neutrálním odstínu nebo máme sebrat odvahu a jít do nějakého barevného, zrcadlového nebo jinak zajímavého designového kousku?

Bílé povlečení

Nejradši bych měla v ložnici kvalitní damašek, který jsem viděla na Instagramu u @fashion.and.love.by.mischa. Vypadá luxusně a zároveň je neskutečně příjemný, v létě chladí a v zimě hřeje. Vychvalovala ho už moje babička. Co mě ale odrazuje je náročnější péče, kterou mám na starosti doma já, jedině, že bych ho dávala do čistírny. V každém případě přemýšlím třeba i o neželivém saténu. S čím máte zkušenost vy?

Z jakého materiálu byste doporučili povlečení?

Knihovna

Hromadí se mi knížky, které ráda sbírám a nebo nakupuji v antikvariátech za pár korun. S knihami to mám jako s oblečením. Když nejsou opravdu hodně zničené, špinavé a roztrhané, nikdy bych je nevyhodila a upřímně nechápu, že třeba u mamky v domě běžně lidi dávají k popelnici i hodnotné knížky v dobrém stavu. Potřebovala bych tedy jednoduchou bílou knihovničku, která má malé rozměry, ale hodně se toho do ní vejde. Moje představa vypadá tak nějak jako na fotce.

Stačila by malá knihovnička, ale nějakou už by to chtělo 🙂

Stojanová lampa

Osvětlení teď není hlavní, ale časem mě asi z láká i nějaká moderní stojanová lampa. A ani tady nemám jasno, jestli chci kov, dřevo nebo například sklo. Možná, že půjdu i do netradiční kombinace materiálů. Ideálně bych potřebovala, aby světlo z ní bylo co nejpřirozenější a dalo se v zimě využít třeba i na focení, ale to už možná chci opravdu moc. 🙂 Jeden z mých klientů nabízí opravdu luxusní kousky a zajímavá svítidla jsem našla i na Heurece. Zatím právě nejsem rozhodnutá, jestli se mi víc líbí luxusnější a lehce vintage styl nebo moderní kov.

Taková lampa a květinové dekorace? To je sen!

Budu ráda, když mi dáte vědět, co právě chcete změnit ve svém pokoji nebo bytě vy a jak vypadá ten váš vysněný interiér?