Pařížská? Ne, radši Bělehradská!

Dřív jsem snila o tom, že budu nakupovat na Pařížské a dneska radši vyrážím do pěkných secondhandů nebo k udržitelným značkám. Ne, že by se mi přestaly líbit kabelky od Prady nebo Vuittona, ale radši si je koupím z druhé ruky. Jsou to přece nadčasové kousky, které mi vydrží několik let, tak proč bych potřebovala novou kolekci? 

Tady nakoupíte spoustu pokladů od slow fashion po přírodní kosmetiky a domácí sladkosti

Často se ptáte, v jakých secondhandech nebo u jakých českých a slow fashion značek nakupuji. Tak pro vás mám aktualizovaný přehled, i když další článek zahrnující více částí Prahy bude brzy následovat. Mám velkou radost, že v posledních měsících začala tak vzkvétat Bělehradská. Z domova jsem tam totiž za 20 minut. 

Už rok navštěvuji místní Ateliér Up, kde se sdružují tvůrci upcyklované a celkově udržitelné módy. Najdete tu halenky, košile s košilové šaty od Tvorbou, dětské hračky, oblečení a doplňky H.alenka, ale i šperky z kapslí Nespresso Zuzi.Smi (jak víte, jedny také vlastním) nebo kabelky z omyvatelného papíru Uashmama. O obou doplňcích jsem vám už psala, ale je super vědět, v jakých kamenných prodejnách je koupíte, ne? V tomhle malém, ale moc milém obchůdku mají otevřeno pondělky, čtvrtky a pátky odpoledne a nebojte, nezavírají v 17, myslí na pracující lidi. 🙂 Nakupovat můžete ale samozřejmě i z pohodlí domova na jejich eshopu.

Hedvábná košile od Tvorbou 💚

Naproti býval Etikbutik. Ten se sice přemístil, ale do většího, takže to je vlastně úspěch pro udržitelnou módu. Na jeho místě ale teď najdete Filtr – secondhand a minikavárnu v jednom, takže pro mě ideální spojení. Zatím jsem si tam nic nevybrala, ale věřím, že příště – do třetice už budu mít štěstí. Koupíte tam jak lepší designové kousky, tak věci za hubičku, které si musíte klasicky vyhrabat. 🙂 Velkým plusem je, že mají v nabídce i pánské oblečení a berou karty. Otevřeno je do 19 hod.

Filtrovat, filtrovat, filtrovat 😁

A opět nebudeme chodit daleko. Vedle Atelier Up byl nedávno otevřen další udržitelný obchůdek pro děti i dospělé Garden Carrier. Sortiment je opravdu široký od hraček a dětského oblečení po dámskou módu, kosmetiku nebo drogerii. I tahle značka má svůj eshop, takže v prodejně najdete jen vybrané kousky, ale určitě stojí za návštěvu.

Nově je v Bělehradské i pro mě nejbližší Rossmann se stáčenou drogerií. Stačí si tam jednou koupit doplnitelnou láhev a pak už můžete vesele dotáčet. Tento týden jsem službu poprvé vyzkoušela. Má sice ještě mouchy, ale ty se vychytají. Chyběl třeba prášek na praní, ale sprchový gel Nature Box jsem si dotočila bez problému. Pokud bude chodit pro stáčenou drogerii hodně lidí, rozšíří se i do dalších prodejen, které třeba budeme mít ještě blíž. 🙂

A na závěr ještě musím zmínit, kam na dobrůtky. Najdete tu neustále Plný špajz, kde stáčená drogerie prý bude brzo taky. 🙂 Zatím mají výborné bezlepkové dortíky a různé delikatesy nebo zdravou výživu. A samozřejmě Oh Deer Bakery známou pro svoje neobvyklé cronuty. Já na ně mám občas hroznou chuť a dám si třeba rovnou dva, ale pak je zas nemusím měsíc vidět. Každopádně je doporučuju na různé fashion akcičky, ráno ke kafi i večer k Proseccu jsou božské. Vzhkedem k počtu kalorií si je ale radši dávám už k snídani. 😋

Exkluzivní cronuty z Oh Deer Bakery 😋

Ještě mě samozřejmě zajímá, jaká nákupní ulice je ta vaše oblíbená