Pražská kavárna vol. 2/Best Prague cafés 2

Podzim je ideálním obdobím na objevování nových kaváren. Ať už potřebujete jen doping pro práci, místo na schůzku, na super fotky nebo na větší akci, mám pro vás spoustu inspirace. Rozhodla jsem se tedy rozšířit seznam a udělat seriál článků na téma “pražská kavárna”, vege, matcha a fashion podniky. V prvním příspěvku se věnuji mým oblíbeným útulným kavárničkám napříč hlavním městem. Napsala jsem tam spoustu příspěvků na blog i seminárních prací, tak třeba budou inspirativním prostředím i pro vás…

WakeCup Coffee

Nejen v centru, na Letné a na Vinohradech jsou příjemné a cool kavárny. Tady ve Vršovicích se skvěle sedí v rohu hned naproti baru. Nikdo vás neruší a k psaní povzbudí výborná káva, sójové a bezlaktózové mléko samozřejmostí. Cappucino s těmito specialitami stojí něco málo přes 50 Kč. Nechybí ani bezlepkové dortíky. Oceňuji také příjemné umístění u řeky mimo rušnou hlavní ulici, ale jen asi 2 minutky od zastávky MHD Ukrajinská.

Gabi Café

Řekla bych nejlepší kavárna v Praze, ale nachází se v Říčanech. Pokud to máte v týdnu z ruky, můžete v Gabi Café začít třeba víkendový výlet. Kromě výběrové kávy připravují i snídaně a v sobotu vždy dělají nějaký lahodný speciál. Majitelka tu sama pracuje a je to vidět na kvalitě servisu i atmosféře. Svoje království opravdu vyšperkované, od baru až po toalety. Jen pozor, nepřijímá rezervace. Káva s sebou do vlastního samozřejmostí. 🙂

Café Jedna

Světlá prostorná kavárna zaručuje, že si nezkazíte oči ani při čtení nebo učení ze skript. Kromě toho je nebývale velkou rozlohou vhodná pro pořádání různých akcí. V Café Jedna se konal například i Sustainable Fashion Day. Na druhou stranu jsem tu ale marně hledala klidný zapadlý koutek. 

Tonkin Café

V téhle vietnamské kavárně jsem se setkala s moc milou obsluhou. Usmívala se, i když jsem se potřetí ptala na heslo na Wi-Fi. 🙂 U zadních stolů je naprostý klid a ještě tam pořídíte zajímavé fotky s hudebními nástroji. Moc příjemně se sedí i venku. Za mě ideální místo, když potřebujete zůstat u pražského hlavního nádraží, ale zároveň uniknout největšímu ruchu.

Double B Coffee

A už jsme zase na těch Vinohradech, i když kousíček od Muzea. Součást ruské sítě kaváren nabízí kávu z vlastní pražírny a navíc různá mléka včetně rýžového. Ceny jsou vyšší, ale úměrné kvalitě a chuti. Díky poměrně velkému prostoru si můžete vybrat mezi stoly v rušné přední či klidné zadní části. Plusem je venkovní zahrádka.

Café Letka

Hipsta Letná nesmí chybět. Snad nejútulnější prostory na focení české módní značky nám poskytlo Café Letka. Snídaně blogerek, která probíhala u vedlejších stolů, dokazuje, že tu mají instagram friendly prostředí a spoustu dobrot. My jsme ochutnali čaj, kávu, bábovku a mrkvový dort, vše na jedničku. Při druhé návštěvě jsem tu pracovala celé páteční dopoledne a mezitím se tu vystřídali byznysmeni na schůzkách, studenti na kolech i instagrammerky…

Autumn is perfect time for discovering new cafés in Prague. So I have a special coffee, matcha and fashion places series for you. It doesn’t matter if you only need doping for working, place for a meeting, great photos for Instagram or space for an event. These are my fav cozy cafés with a lot of inspiration for blogging and writing.

WakeCup Coffee

The best cafés are not located only in the center, Vinohrady or Letná. You can find this café with funny name in Vrsovice. I like a place  in the corner next to the bar. Nobody disturb you and premium coffee will encourage you in working. Soy and lactose free milk is a matter of course. Cappucino with these specialities costs a bit more than 50 CZK. I also appreciate nice place close to the river but just a few minutes from Ukrajinská station.

Gabi Café

I would say the best café in Prague but it is located in Říčany (close to D1, 20 km from Prague city center). If it is not reachable for you during the week, you can start weekend trip there. Despite quality coffee they also offer very good brunch and Saturday is a day of specialities. The owner works here and it is reflected in the perfect service and atmosphere. She really embellishes her place from the bar to the toilettes. 🙂 Coffee to go in your own cup is welcome. However, be careful – no reservations.

Tonkin Café

If helpful staff is important for you and you need to stay close to Prague Main station, go there! I was asking three times for Wifi password but they were still nice to me. You can make perfect photos with musical instrument at the tables in back part and everything is calm there. I also recommend it for a meeting, outside or inside, both are fine.

Double B Coffee

And Vinohrady again! However, this is really close to Wenceslas square. A branch of Russian chain offers good coffee from its own roastery and also rice, soy and other special milks. The prices are higher but reasonable. Due to the large space, you can choose a place in busy front part or calm back corner. Plus is a nice garden.

Café Letka

And I can’t forget hipsta Letná. We made very nice photos for Czech fashion brand Inledesign in the coziest space of Café Letka. Brunch of bloggers at the next table is a proof of Instagram friendly environment and delicious food. We tried tea, coffee and carrot cake, all very good. Next time I have worked there all the morning and I saw businessmen on meetings and also students on bicycles there.