Adidas začíná prodávat řadu z recyklovaného plastu

adidas_plast3Sportovní gigant Adidas konečně udělal také něco pro životní prostředí. Ve spolupráci s organizací redukující plast v oceánu Parly for the Oceans vyrobil tenisky z recyklovaného plastového odpadu. Podle prototypu, který vznikl minulý rok se nyní vyrábějí boty do prodeje.

Recyklované tenisky s názvem Ultra BOOST Uncaged Parly budou dostupné od poloviny listopadu. Škoda ale, že jich do prodeje půjde pouze 700 párů. V porovnání s celkovou produkcí Adidas je to dost málo. Za přibližne 220 dolarů by si jich podle našeho názoru zákazníci rozhodně mohli dovolit více. Na příští rok se už ale plánuje výroba až milionu párů, takže se snad dočkáme pár kousků i u nás v Čechách.

Zatím se na ně můžeme alespoň podívat, a to v  plzeňském kreativním prostoru DEPO 2015 v rámci výstavy Má plast.adidas_plast Doslova z odpadků je vytvořena vrchní část boty. Ta opravdu z 95 % obsahuje recyklovaný materiál nalezený na dně oceánu a pokud jde o zbytek, i tady se recyklované plasty více či méně použily. Adidas se tak spolu s dobročinnou organizací Parly for the Oceans pokusí zredukovat množství plastu v našich mořích a navíc ho prý postupně odstraní i ze svých produktů. Jsme zvědaví na výsledky, které by mohly být vidět už za pár let. A třeba se postupně přidají i další výrobci nejen sportovního oblečení a doplňků. adidas_plast2

Foto: Businessinsider.com