Birkenstock vyrábí přírodní kosmetiku/Birkenstock cosmetics

Německá přírodní kosmetika Birkenstock právě vstupuje na český trh. Značka se po desítkách let zkušeností s kvalitními botami zaměřila i na organické kosmetické produkty. Zatím se jedná o několik řad dámských i pánských krémů. Podle nás udělala jen dobře. Konkurovat zavedeným brandům může svým složením, krásnými znovu využitelnými obaly i rozumnou cenou. Jejím tajemstvím je kromě jiného 100% přírodní výtažek z korkového dubu.

Spojení s tímto zdraví prospěšným extraktem vám budou neustále připomínat i obaly s korkovým detailem. Jejich design je ještě navíc odlišen podle dámských a pánských variant. Jak se vám líbí? Za nás jsou tubičky velké tak akorát, aby nějakou dobu vydržely a zároveň se vešly do kabelky. Dalším plusem je to, že Birkenstock funguje lokálně. U produktů koupených u nás máte jistotu, že byly vyrobené v Německu, a to celkově, od první ingredience po zabalení.

IMG_5243

Samy jsme pro začátek vyzkoušely výživný krém na ruce a na nohy a musíme říct, že oba jsou moc příjemné a zvláčňující. Kromě výtažku z korkového dubu obsahují také kokosový olej. Jejich vůně je opravdu hodně jemná, ale to tak u nechemické kosmetiky bývá. Jsme zvědavé, jak dlouho nám jeden krém vydrží. Po týdnu každodenního používání neubylo téměř nic. Na obě ruce stačí opravdu pověstná kulička velikosti hrášku.

IMG_5189

Náš tip na ideální relax po náročném dni: Po osvěžující večerní sprše vmasírujte do nohou vyživující krém a nazujte si hřejivé ponožky ze 100% bavlny. Ty na obrázku jsou přímo od Birkenstock.

Pokud patříte k zastáncům Zero waste, nevadí. Birkenstock myslí i na vás. Celý výrobek si budete muset koupit jen poprvé, pak už vám budou stačit pouze nové náplně.

Vedle značek Soaphoria, Priody nebo Pleva, o které bude příští článek, patří právě Birkenstock k našim nejoblíbenějším.

IMG_5210

Do you know German brand Birkenstock because of their quality and comfortable shoes. From now you will probably hear more and more about this brand because they have started producing also organic cosmetics. After decades of experience with shoes, Birkenstock launched its new cosmetic line of scincare for men and women. Their secret lies among there things in 100% extract from cork oak, nice designed and zero waste package and also competitive price.

Also the package will still remind you the connection with the cork oak. They make different tubes for men and women to show their beauty. Do you like it? We think that mainly the size is perfect because you can have it even in smaller handbags but you will not run out of it very fast. Another plus is that Birkenstock works locally. If you are for example from Germany, you can be sure that you can get a product with all ingredients from Europe packed in Germany.

We firstly tried moisturizing hand and foot cream and we were really happy how it hydrates and take care of dry skin after a long winter. The creams consists also of coconut oil, which works perfect with already mentioned cork oak. You wouldn’t feel rich aroma but that’s normal in case of organic cosmetics. We are now curious how long each of the creams will last. After a week of everyday use, it is almost full because only a little cream hydrates a lot.

Our tip for relaxing after a hard day: After refreshing bath, just massage the cream into the skin of your foot and then put on your warm organic socks.

If you are zero waste, no problem. You should buy the whole product only for the first time. After that you will just fill the original package.

Foto: vlastní

Info:  www.Birkenstock.com