Eko rozmazlující kosmetika/Eco beautyfying cosmetics

Už jako teenager jsem začala svou pleť tělo i vlasy občas rozmazlovat. Když mi náhodou mamka nebo kámoška nekoupily něco u Avonu, byly veškeré masky, olejíčky i peelingy přírodní. Tenkrát byl důvod spíš finanční, ale zjistila jsem, že mi podobná eko kosmetika vyhovuje dodnes.  Jako peeling například postačil mamčin obyčejný Marina krém (tenkrát za 18 Kč, dnes asi za 40) smíchaný se zrnky její lahodné kávy a na obličej nebo na rty pouhý med. Vylepšením po dovolené byl peeling z kávy s olivovým olejem přímo z Itálie.

Nyní mám méně času, ale chci kosmetiku ze stejně kvalitních a čistě přírodních složek. Pokud si tedy nestíhám vyrobit domácí peeling, přichází na řadu ten vyživující od kosmetiky Vivaco. Nádherně voní, opravdu, jako by před vámi stál šálek čerstvé kávy. A na celé tělo ho stačí použít opravdu maličko, takže 220g balení (280 Kč) mi nejspíš vydrží minimálně půl roku.

Pleť se mi zase vždycky nejlépe vyčistila u moře nebo když mě mamka vzala do lázní, kam jezdí už asi 15 let. Jako druhý výrobek z černé řady Vivaco jsem si tedy vybrala masku s bahnem z Mrtvého moře. Po nanesení trochu pálí, ale já si vždycky říkám, že takhle aspoň úplně cítím tu detoxikaci. Zkoušela jsem ji na obličej, dekolt i ruce a všude je po ní pleť lepší – jemnější a vyhlazenější. Jen mě děsí to doporučené používání 1-3x týdně. Stíháte se někdo “maskovat” tak často? Já bohužel ne 🙁 Určitě ale lepší 1x za 14 dní než vůbec.

Jaké přírodní peelingy a pleťové masky používáte vy? A jsou opravdu z domácí spižírny nebo z eko drogerie? Eko tipů mám v zásobě ještě několik. O ty se podělím v příštím kosmetickém článku. Jedněmi z nich budou mořská voda na obličej a veganské laky na nehty…

Already as a teenager, I tried to take care of my skin and hair. If my mom or my friend did not buy me something from Avon, I only used natural masks, oils and peelings. That time, the reason was money but later I recognized that this cosmetics suits me well till now. For example the best peeling ever was my moms univerzal and cheap cream with coffee beans. I only improved it every year after holiday with Italian olive oil. And I used just homemade honey for face and lips.

These days I unfortunately have less time but I still want quality and natural cosmetics, ideally in bio quality. So, If I do not have time to make my own peelings and mask, Czech Vivaco cosmetics helps me well. It smells so good, really like a cup of fresh roasted coffee. And you need only a little of it on all the body. The 220g (10 euros) package will be enough for half year or maybe more.

And speaking about face, neck and dekolt, my skin always looked the best after vacation at the beach. That’s why I tried mask from of Dead sea as a second product from Vivaco black line. It “burns” a bit after applicatiln but I always say to myself that It’s the real detoxication. I have already tried it on face, dekolt and hands and skin looks smoother and better everywhere. I only don’t have time to use it 1-3 times a week. How about you? However, I think it is better once in two weeks than never. 🙂

What natural peelings and masks do you use? And is it really homemade or from eco and bio stores? I have many other eco, vegan and natural tips, so new blog posts about this topic comming soon… One will be about sea water…

My own photos