Fashion Revolution 2018 – Praha, Berlin

Fashion Revolution 2018 oficiálně začíná teprve zítra. Já ji ale zahájila už dnes v úžasném slow fashion butiku 100class. Zítra vám doporučuji se zajít podívat na charitativní módní akci Fashion for Fokus a v pátek pro vás jedu sbírat inspiraci do Berlína. Zjišťovat, kdo vyrobil vaše oblečení ale můžete už od 23. až do 29. dubna. A vlastně proč jen tenhle týden?
Ve 100class concept store začal příjemným časovým dýchánkem pop-up spojený s týdnem módní revoluce. Proč a jak tento Fashion Revolution Week vznikl, jsem vám už psala v souvislosti s minulými ročníky. Pro připomenutí mrkněte sem, ale zpátky k letošku.

IMG_6213

Butik 100class Venduly Stokláskové tentokrát spolupracuje se slovinskou designérkou Tinou Princ a její značkou Things I miss. Její vizi a celkovou koncepci nejlépe představí přímo Tina:

„Naší největší vášní je, když vezmeme látku nebo jiný materiál a přeměníme ho na kus poezie, který nás doprovází kamkoliv jdeme. Když vstoupíte do příběhu Things I miss stanete se součástí komunity, která stojí za výjimečným stylem s uvědomělým životem, který nepoškožuje lidstvo, rostliny, zvířata ani naši krásnou planetu.“

Pokud jde o novou edici Raw Gaze, jde o konceptuální tvorbu založenou na čtyřech základních kruhových konstrukcích. Skvělé je, že nevyužité materiály našly v duchu zero waste další uplatnění v kolekci Essence. Stejně tomu pak bylo i u tašek z Piňatexu, díky kterým mohly vzniknout ještě piňatexové šperky. Nebylo by skvělé takhle sladit kabelku a náramek nebo jiný doplněk?

fashion1_revolution18

V Berlíně toho taky bude k vidění spousta. Chystají se přednášky, workshopy i módní přehlídky se společným cílem – ukázat na problémy rychlé módy a naznačit možná řešení. Já určitě nevynechám pop-up Connecting Threads a Fair or bloody? Catwalk. Příští neděli se dozvíte, jaké to celé bylo. Navíc se mezi prvními dozvíte novinky ze světa módní revoluce, která módu zlidšťuje i zpomaluje.

30420232_2158128761085017_2310779663624751962_o

Fashion Revolution 2018 officially starts tomorrow but I have already joined it. Today we celebrate National Earth day. So I hope you also spend it relaxing somewhere in the nature. I did except brief visit of amazing 100class concept store, which is full of slow and local design.

Tomorrow I will attend charity fashion show and at the weekend I will explore Berlin Fashion Revolution for you. Before I will tell you the details, you can try to find out, who made your clothes.
The week takes place every year in April. Now it is from 23rd to 29th April. You can find more about this special week here but now let´s get back to Fashion Revolution 2018. In 100class we started with tasty tea and new edition of Slovenian designer Tina Prince called Things I miss.

fashion_revolution18

Her vision and concept is sustainable and zero waste. She makes editions usually inspired by materials. Now she works for example with Pinatex. Her clothes is organic and comfortable and she reuses all the waste. For example to make jewellery or accessories. How do you like it?

We look forward going to Berlin because the Fashion Revolution 2018 will be full of workshops, discussions and catwalks there. I won’t definitely pop up store Connecting Threads and Fair or bloody? catwalk. All events want to inform us about bad situation in the fast fashion. So we will be able to find the solution more easily. You will be able to read the news between the first people in the world.

29468228_1604946149553874_7538972961005371392_o

Till then you can figure out who made your clothes and look forward next Sunday.