Kávové osvěžení skoro bez cukru/Coffee refreshment – minimum sugar

Nejspíš už jste si všimli, že miluju kávu. Nejsem ale zastánce jen jednoho kávového nápoje. Někdy si dám ráda lungo, jindy cappuccino, v létě občas i frappé. Ráda ochutnávám také různě připravované kávy – french press, filtr atd. Kromě toho čas od sladu zkouším i různé kávové novinky a experimenty. Nedávno to bylo Cottee, tedy kombinace výborného espressa s voňavým čajem. Teď na jaře jsem zase poprvé vyzkoušela osvěžující novinku Zé Coffee. Podle mě je ideální na slunečná odpoledne i teplé večery.

But first coffee!

Jde o kombinaci kvalitní arabiky s ječným sladem, filtrované sycené vody a jen minima cukru. Právě nízký obsah cukru ve spojení s výbornou chutí oceňuji nejvíc. Většina dobrých drinků má totiž obsah cukru opravdu vysoký. Jestli znáte nějakou výjimku, určitě budu ráda, když mi o ní řeknete.

Less waste plus – Můžete si vybrat mezi skleněnou láhví a plechovkou. Za mě tedy jednoznačně sklo. Tahle verze drinku má intenzivnější chuť, je jí víc a skleněná láhev se navíc lépe recykluje. Piju ho nejradši přímo z láhve, ideálně se skleněným brčkem.

Přímo z lahve nebo se skleněným brčkem?

Drink Zé mě zaujal nejen svým složením, kávovou vůní a příjemnou svěží chutí. Jak známo, mám slabost pro české značky, tím spíš ty začínající a hodně mě baví i příběh zakladatele. Cestoval po Jižní Americe, kde si dával svou oblíbenou kávu a zkoušel také různé sladové nápoje, které se tam pijí ve velkém. Pak dlouhou dobu testoval, ladil přísady a chuti až vzniklo originální pití pro fanoušky kávy, piva i limonád.

A kde Zé můžete ochutnat a koupit? Přímo na eshopu značky, v pražských kavárnách a barech i coworkingových prostorech (určitě znáte třeba Burrito Loco nebo Impact Hub). Teď na jaře a v létě se drink objevuje také na spoustě venkovních akcí.

Chystá se i spousta novinek, nová edice Zé v láhvi apod., takže se máme na co těšit. 🙂

Hlavně vychladit a na zdraví!

Coffee refreshment with minimum sugar

You’ve probably noticed that I love coffee. But I am not just a fan of one coffee drink. Sometimes I like lungo, sometimes cappuccino, frappe in summer… I also like to taste alternatively prepared coffee – french press, filter, etc. Besides that, I try different coffee trends and experiments. Recently, it was Cottee, a combination of delicious espresso with fragrant tea. Now, in spring, I have tried refreshing Zé Coffee for the first time. In my opinion, it´s ideal for sunny afernoons and warm evenings.

It´s a combination of high-quality arabica with barley malt, filtered carbonated water and minimum of sugar. I really appreciate the low sugar content in conjunction with the excellent taste. Most of the tasty drinks have a lot of sugar inside. If you know an exception, I’ll be glad if you tell me about it.

Při západu slunce

Less waste plus – You can choose between a glass bottle and a can. I would definitely choose a glass. This version of the drink has a more intense flavor, itś bigger and the glass bottle can be recycled easily. I like to drink it right from the bottle, ideally with a glass straw.

Drink Zé impressed me not only with its composition, coffee aroma and pleasant fresh taste. As you  know, I have a weakness for Czech brands, especially startups and much I like the story of the founder. He traveled around South America, where he used to enjoy his favorite coffee and also tried a variety of malt beverages that are popular there. He than tested, tuned ingredients and flavors for a long time to create an original drink for coffee, beer and lemonade fans.

And where can you try it and buy? Directly on the eshop of the brand, in Prague cafes and bars and coworking spaces (you may know Burrito Loco or Impact Hub). Now in the spring and summer, there is also a lot of outdoor events to drink.

There is also a lot of news, a new edition of Zé in a bottle, etc., so we have something to look forward to. 🙂