Ko-ra-le s příběhem

Miluju šperky, které nabízejí víc než jen pěkný design. A to ko-ra-le rozhodně jsou. Nabízejí svým nositelkám daleko víc. Je za nimi už pár let historie, spousta práce i zajímavý příběh. Sama jsem na ně narazila na Facebookua hned mě zaujaly, ale naživo se mi líbily ještě víc. Proč? Co by podle mě měly takové ideální šperky nebo i jiné doplňky splňovat?

Bílá barva korálky se skvěle hodí třeba ke khaki šatům

Etická výroba

Ko-ra-le částečně vznikají v chráněných dílnách. Tak si já představuju vrchol etické módy. Co je víc? Ano, možná si říkáte, že by firma ještě měla občas přispět na charitu. I to tenhle rodinný podnik dělá. 🙂

Lokální původ

Celý proces od návrhu až po výrobu výsledných šperků probíhá v ČR. Díky ruční práci je navíc každý kus originál.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šikovní designéři s milým přístupem

Znalost produktu a profesionální přístup ke klientům i partnerům je kromě kvality základem úspěchu. Já se s takovým milým jednáním setkala. Paní designérka si se mnou domluvila schůzku a ochotně mi poradila s výběrem. Jelikož nepatřím k nejšikovnějším, pomohla mi se zapínáním a vybrali jsme to, které rychle a jednoduše zvládnu i já. 🙂

Přírodní materiály

Sama jsem si vybrala nerozbitný set ze dřeva, ale i jejich skleněné šperky jsou velmi praktické a příjemně lehoučké. Které se vám líbí víc?

Originální design

Nemůžu se té kombinace nějak nabažit 🙂

Výrazné ko-ra-le nejsou pro každého na běžné nošení. V sortimentu najdete ale i malé náušnice, které můžete nosit každý den jak do práce, tak na večer. Jiné se budou vyjímat při výjimečných příležitostech od maturitních plesů po svatbu. Někdo mi dokonce psal: “Takhle k bundě jako ty bych velké bílé korále nenosila, ale moc by se mi líbily třeba ke svatebním šatům.“ – 1000 lidí, 1000 chutí, tak proč ne.

Ekologické balení

Tvůrci myslí i na vkusné, praktické a přitom eko balení produktů. Krabička z recyklovaného papíru ještě podtrhne půvab šperků z přírodních materiálů.

Líbit se vám nejspíš bude i cena. Jednotlivé šperky koupíte zhruba od 200 do 1000 Kč.

Poklad vybalený z krabičky z recyklovaného papíru 💚

A teď se podívejme na to nejdůležitější. Jak se mi ko-ra-le nosí ?

Pro soupravu náhrdelníku, náramku a náušnic jsem si dojela do úžasného Tvorba storu na Letné, který vám určitě doporučuji navštívit stejně jako další showroomy v okolí. Vše jsem dostala zabalené v téhle krásné krabičce:

Bílé dřevo jsem si vybrala, protože mi připomíná kuličky pámelníku, které jsem jako malá milovala. Jiným lidem prý zase evokuje bubliny nebo popcorn. Co v něm vidíte vy? Jinak jsem šla také po mojí oblíbené neutrální barvě a variabilitě. Korále na náhrdelníku jsou totiž spojené do 4 částí, které se dají libovolně sundávat a nandávat podle toho, jestli máte zrovna náladu na velký nebo malý a jemný šperk.

Nakonec pro vás mám něco o novinkách, které značka na podzim chystá.

“Na konci září se budeme účastnit oblíbeného Dyzajn marketu u Národního divadla. V říjnu bude Tvorba slavit první narozeniny, což znamená, že bude party. A party v Tvorbě znamená slevy a dárečky pro naše milé zákaznice. Na poli našich šperků jsme vyvinuli čelenku, budeme mít nové prstýnky, naušnice pecky a pilně pracujeme na nové řadě náhrdelníků a redesignu eshopu. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě, kde se vše aktuální včas dozvíte,” prozradila nám spolumajitelka značky Marie Poláčková.

Kinečně jiná kombinace, tentokrát kontrast bílé a černé