Fashion místa v Praze 2018/New fashion places in Prague

I letos se na mapě Prahy objevila spousta nových nebo staronových módních adres. Samozřejmě jsem už většinu z nich navštívila a chci vám doporučit ty nej. Jaká fashion místa byste tedy rozhodně neměli v našem hlavním městě minout? Kde je najdete a čím jsou výjimečná?

Přestupní stanice

Tohle je moje srdcovka, protože dokazuje, že móda skutečně může pomáhat. Jde o prostor, kam je možné nosit hadříky i knížky, co už nevyužijete a zase nakupovat, co se vám líbí. Za tyto finance jsou placeni lidé, kteří se vracejí z ulice do „normálního“ života. Prodávají, přebírají zboží, pomáhají s akcemi, které se tu konají apod. Kromě nákupů si sem můžete přijít zacvičit, poslechnout přednášku nebo se jen tak stavit na čaj. Zkrátka je to nejen módní, ale i kreativní místo plné milých lidí a pozitivní atmosféry. Teď chystá hlavní osobnost projektu Eva spoustu novinek, ale o tom až v některém z dalších článků věnovaném speciálně „Přestupce“. Ale něco vám prozradím, jeden z mých nejoblíbenějších kousků – svetr na horní fotce, jsem si vybrala právě tam. Víte, jak je příjemný a hřejivý? 🙂

F.Designers Store & Atelier

Tento krásný Concept Store v Týnské uličce nejlépe popisuje sama majitelka a designérka Jenny Jeshko:

„Pro místní i turisty jsme vytvořili krásný prostor, který nabízí kvalitní etickou módu, jež je ušita v režimu „slow fashion“. Naší velkou výhodou je také ateliér, který dokáže v rámci otevírací doby přijímat zakázky. Zákazník si tedy může nechat ušít cokoliv na míru, či upravit vybraný kousek z kolekce. Připravili jsme i horké zboží „one piece only“, které budeme mít pouze po jednom kusu, půjde tedy o exkluzivní kousky pro zaryté módní milovníky.“

Jen bych snad dodala, že tam kromě modelů přímo od ní najdete spoustu dalších zajímavých kousků českých a slovenských návrhářů. Jmenujme například Pavla Berkyho, Denisu Dovalovou, Janu Jurčenko, šperkařku Kláru Bílou nebo krejčího Romana Humlíčka. Osobně jsem moc ráda, že jsem díky F.Designers Store & Atelier objevila nádherné ručně vyráběné kabelky a peněženky KIDE nebo bižuterii OVÁ.

Denisa Dovala showroom

A jedna ze zmiňovaných designérek – Denisa Dovala má už i svoje nové studio a showroom na Žižkově na adrese Kubelíkova 34. Aktuálně tam najdete její novou kolekci Reflect SSXVIII, která je inspirovaná aktuálními událostmi ve světě. Toto dění autorka osobitým způsobem zpracovavá do originálních modelů. Různé střihy, barvy i výrobní techniky spojuje jeden koncept – eklekticismus. Koncem října jste její tvorbu mohli obdivovat na Designbloku a nyní si můžete sjednat schůzku právě v jejím příjemném ateliéru. Denisa vám ráda o modelech prozradí víc, poradí s výběrem a případně cokoli upraví přímo vám na míru.

Hang-it

Nový zajímavý Concept store otevřeli 5. 11. na Žižkově. Hang-it najdete na adrese Táboritská 6 a funguje na unikátním principu. Můžete tam nakupovat i prodávat. Jako prodejce si pronajmete balíček 10 ramínek na 2 týdny a můžete vesele prodávat a dělat radost nakupujícím. Ceny tu jsou velmi příznivé, svetříky od 200,-, šaty od 300,- a spousta kabátů pod tisícovku. Dobré je, že můžete přinést i více kousků oblečení. Když se vše prodá dřív, na zbývající dny vám vystaví kousky ze zásoby.

BackYard v novém

Další z řady concept storů se přesunul na novou adresu. Designéři jako Mayda, Zdeňka Imreczeová nebo Nastassia Aleinikava se na vás odteď těší na adrese u Obecního dvora 2.

Loooox

I když mě zajímají hlavně fashion místa, tenhle showroom plný severského designu jsem nemohla vynechat. Nachází se v pražských Holešovicích v ulici Osadní 35. I zde je ale nutné sjednat si schůzku předem. Nakupovat můžete samozřejmě i v e-shopu, ale v krásně zrekonstruovaném industriálním prostoru designové doplňky vyniknou ještě lépe.

Many new fashion addresses appeared on the map of Prague in 2018. For sure I have already visited almost all of them and I want to recommend you the most interesting places. Why are these stores special and where you can find them? I think you should not miss: 

Přestupní stanice

I love it here because it proves that fashion really can help. This is a space where you can bring clothes and books that you will no longer use and on the other hand buy what you like. People who return from the street to „normal“ life work here and they are paid by thar. They sell, pick up goods, help with events that take place here, etc. Despite shopping, you can come here to do yoga, listen to a lecture, or just have a tea or coffee. Basically, it is not only a fashionable but also a creative place full of loving people and a positive atmosphere. Now the owner Eva is planning a lot of news, but I will tell you more in one of the other articles devoted specifically to „Přestupka“.

F.Designers Store & Atelier

This beautiful Concept Store in Týnská Street is best described by its owner and designer Jenny Jeshko:

„We have created a beautiful space that offers high-quality ethic clothes and accessories that is on the principle of „slow fashion“ for the locals and tourists. Our great advantage is also a studio that can accept orders within the opening hours. So we can make bespoke pieces or modify the pieces from collections for the client. We’ve also prepared one-piece hot items for fancy fashion lovers.“

I would just add that there are lots of other interesting pieces of Czech and Slovak designers. For example, Pavel Berky, Denisa Dovalová, Jana Jurčenko, jeweler Klára Bílá or jeansmaker Romana Humlíček. Personally, I am very pleased to discover wonderful handmade handbags KIDE or OVÁ jewelery.

Denisa Dovala showroom

And one of the mentioned designers – Denisa Dovala already has her new studio in Prague Žižkov, Kubelíkova 34. These days, you can see her new collection Reflect SSXVIII in the showroom. It is inspired by current affairs in the world. These news and problems are seen by the author and grab in original ways. Different styles, colors and production techniques are combined by one concept – eclecticism. At the end of October, you could see her work at Designblok and now you can arrange a meeting at her nice and cozy studio. Denisa likes to tell you more about the models, tips for selection and whatever you can customize.

Hang-it

New unique concept store has just opened its doors on Táboritská 6, Prague Žižkov. And how it works? You can sell and shop there. For selling, you need to rent 10 hangers for 1000 CZK every 2 weeks. Good thing is that it is possible to bring more clothes and as soon as it is sold, new pieces are exposed. If you just want to shop, you would like the quality, nice environment and reasonable prices. Sweaters anre around 200 CZK, dresses around 400 CZK, coats often under 1000 CZK.

New BackYard

This concept store changed its locaton in October 2018. So, now the designers look forward to see you at U obecního dvora in Prague Old Town. And which brands you can see there? Mayda, Tyformy, Nastassia Aleinikava, Zdeňka Imreczeová etc.

Looox

Even I mostly like fashion, I fell in love with this place full of nordic design. You can find it in Prague, Holešovice, Osadní 35. Don’t forget to make an appointment before. Of course they have an on-line store but this amazing industriál location makes it even nicer.