Dětské oblečení, které umí růst

Že už vás nebaví stále dokola nakupovat nové a nové dětské oblečení pro vaše bleskurychle rostoucí potomky? Nevěště hlavu. S tímhle problémem si totiž zajímavě poradil jeden londýnský designér. Jeho jméno je Ryan Mario Yasin. Tenhle Londýňan přišel s unikátní novinkou, a to s doslova rostoucím oblečením. Touto problematikou se ale zabývají i v dalších zemích. S podobnou kolekcí nedávno přišla i švédská značka Didriksons 1913.

deti_3

Testováno na dětech.

Absolvent programu Innovation Design Engineering na Royal College of Art Ryan Mario Yasin je britský designér, který navrhl zvětšující se oblečení. V Londýně funguje od roku 2017 pod značkou, která dostala jméno Petit Pli. Své experimenty s materiálem prováděl doma, třeba i ve své vlastní troubě. Zkušenosti z leteckého inženýrství tak využil, aby navrhl rostoucí materiál.

Když za materiál zatáhnete, oblečení se začne zvětšovat. Vy tak získáte pro vaše dítka několik velikostí k dobru. Oblečky jsou vyvinuté tak, aby byly nositelné přibližně od šesti až do třiceti šesti měsíců. Designérským záměrem bylo mimo jiné také minimalizovat odpad, který produkuje módní průmysl.

deti_1

Trochu jiným způsobem si poradila například zmiňovaný švédská značka Didrikson1913, která do rukávů a nohavic z vnitřní strany zhotovila sklad. Ten pak stačí jen vypárat, a oblečení tak opět může poporůst spolu s vašimi dětmi. Je to vcelku jednoduché, jen nezískáte navíc k dobru několik konfekčních velikostí. Dětské oblečení se tímto způsobem zvětší jen o několik málo centimetrů.

deti_2

Foto: didrickson1913.cz, petitpli.com