Orsay ožívá létem/Summer comes alive in Orsay

Jednou z módních značek, které nás zaujaly svými kolekcemi pro jaro/léto 2019 je Orsay. Prezentace probíhala ve stylových prostorách SmetanaQ Gallery.

Jak už to tak bývá, jaro je zkrátka synonymem pro květiny. A není tedy divu, že je návrháři velice rádi zařazují v tomto období do svých kolekcí. Takže dámy a pánové, jaro a léto 2019 se nese ve znamení květin.

Pokud ale nejste fanouškem florálních motivů, nezoufejte. Hot trendem jsou i pruhy, puntíky, ale také denim a hlavně slaměné a proutěné doplňky známé už z minulého roku.

Slaměná nádhera

A co se vlastně bude nosit?

Orsay představil hned několik trendů. Havajský motiv, kde vynikaly květinové vzory a pruhy. Western, kterému dominovaly maxi šaty, monochromatický look a cihlová barva. Dále je trendem boho styl (též nomádství), který našel inspiraci v poušti a u beduínů. Nomádský styl tak ovládne opět monochromatický look, paisley vzor a vínově červená barva.

Co se týče doplňků, tak stále neuděláte chybu se zmiňovaným slamákem (nejlépe v maxi velikosti), proutěnou kabelkou, a dokonce ani páskem s velkou sponou ve stylu sedmdesátek.

Doplňky Orsay

Značka Orsay mimo jiné představila veřejnosti úplně poprvé novou kolekci šatů pro nevěsty (wedding collection). Celá kolekce je postavena na splývavých střizích lichotících skoro každé ženě a na tradičních materiálech. jako jsou organza, šifon, tyl, anebo krajka. Kolekce svatebních šatů pak bude dostupná jen online.

Svatební kolekce

Nová kolekce se brzy objeví v obchodech a tak budete mít i vy příležitost vnést jato do svého šatníku.

Foto: vlastní

Orsay is one of the fashion brands that impressed us with its Spring / Summer 2019 collections. The presentation took place in the stylish SmetanaQ Gallery.

Floral motives

As usual, spring is simply a synonym for flowers. And it´s no wonder that designers like to include them in their collections in this season. So, ladies and gentlemen, spring and summer 2019 are marked by flowers.

But if you’re not a fan of floral themes, don’t worry. Stripes, polka dots, but also denim and especially straw and wicker accessories known from last year are hot trends too.

And what we are going to wear exactly?

Orsay has shown several trends. Hawaiian motif with floral patterns and stripes. Western, dominated by maxi dress, monochrome look and brick color. Furthermore, there is a trend of boho style (also nomad style), which has found inspiration in the desert and Bedouins. So the Nomadic style will dominate the monochrome look, paisley pattern and burgundy red.

As for the accessories, you still won’t make a mistake with the aforementioned straw hat (preferably in maxi size), a wicker handbag, or even a strap with a large buckle in seventies style.

Among other things, Orsay firstly introduced new wedding collection to the public there. The entire collection is built on flowing cuts suitable for almost every woman and on traditional materials. such as organza, chiffon, tulle, or lace. Important thing is that the wedding dress collection will only be available online.

The whole collection is slowly coming to stores now, so you will have an opportunity to try on all these new trends.