Péče po opalování pro citlivou pleť: přírodní látky a nové technologie

Původně jsem chtěla napsat o přírodních a inovativních krémech na opalování, ale o tom už jsem vás informovala dříve. Letos jsem navíc četla spoustu skvělých článků, které vysvětlují rozdíly mezi přírodními a syntetickými UV filtry a doporučují ty nejlepší produkty z první kategorie. Třeba tady najdete skvělé opalovací máslo od Vivaco. Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet několik přípravků po opalování, které spojují přírodní složky a inovace. U některých byste nejspíš nečekali, že pokožku podrážděnou od sluníčka tak dobře zklidní. Jiné mi až tolik nevyhovovaly i přes kladné hodnocení. Pojďme se na ně podívat konkrétně.

Na opalování používám také přírodní oleje, minimálně s SPF 20

Minulé léto jsem vám představila Radioxar, který používám primárně na ekzém, ale na péči po opalování je také výborný. Organické látky spojuje s inovativním složením a celek skvěle funguje. I letos jsem jedno balení za léto vypotřebovala. Před rokem pomohl kamarádce na Kubě a letos nás zachránil po spálení v maďarských lázních. Obsahuje zklidňující panthenol, obnovující ureu a kyselinu hyaluronovou i pečující měsíček lékařský. Navíc ho koupíte za rozumnou cenu okolo 160 Kč za 150 ml balení. A pokud jde o dostupnost, seženete ho v každé větší internetové lékarně i v některých kamenných pobočkách, případně vám ho objednají na prodejnu. Dávám 9 z 10 za plastové balení.

Radioxar už mám potřetí, v zimě je super na vysušenou pleť, v létě po opalování

Nově zkouším sopečný gel od Santo Volcano. Péče po opalování v jeho podání je opravdu luxusní a čistě přírodní. I přes vyšší cenu jsem spokojená. Zaujalo mě, že obsahuje sopečnou vodu, kterou jsem doteď vůbec neznala. A další složkou je i moje oblíbené aloe vera, jeho regenerační účinky se mi osvědčily už mnohokrát. A jako bonus ještě krásně voní. 100 ml vás vyjde na 312 Kč. Co se mi nelíbí je plastové balení, které je relativně malé. Kdybych si ho tedy kupovala pravidelně, vytvářela bych zbytečně moc odpadu. Je to škoda a odrazuje mě to od příštího nákupu. Možná mám na přírodní kosmetiku přehnané nároky, ale podle mě by měla myslet na komplexní řešení včetně balení a v dnešní době přece existuje spousta možností. Dávám 7 z 10.

Sopečný gel Santo Volcano 💙

Když se vám spálí obličej, můžete kromě pantenolu vyzkoušet i růžovou vodu. Mně se to stalo během výletu na kolech, a to jsem se mazala olejem s SPF 30. Růžovou vodou jsem si opláchla obličej večer a pak i ráno a zdálo se mi, že je to lepší. Tak jsem pátrala po jejích účincích a opravdu jsem se dočetla, že růžová voda pleť podrážděnou od sluníčka zklidní a dodájí potřebnou vlhkost i živiny. U mě to fungovalo, ale já ji používám pravidelně, v létě ještě častěji než v zimě, protože pleť rozzáří a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn. Dřív mi zase díky antibakteriálním vlastnostem pomáhala v boji proti akné, takže já ji opravdu považuji za malý zázrak. Teď mám růžovou vodu od Farmasi ve skle, takže i obal je TOP, a proto dávám 10 z 10.

Nakonec tu mám tělové mléko Lavyl Body vyráběné v Maďarsku. Doporučila mi ho paní Eva Kavanová z kliniky Esthesia, která dělá nejen skvělé masáže s Bemerem, ale navíc se vyzná i v kosmetice. 🙂 Původně jsem ho měla také na ekzém, ale klidně ho vyzkoušejte i po opalování nebo na bolavé klouby. Má několik bio certifikací a údajně se může dokonce pít pro pro harmonizaci žaludku a trávení. To jsem zatím nezkoušela, ale na pleti se ho určitě nemusíte bát, ani pokud jste hodně citliví jako já. Jedinou nevýhodu vidím ve vyšší ceně, 200 ml stojí asi 800 Kč. Levandulová vůně je poměrně intenzivní, ale může vůbec někdo nemilovat levanduli? 🙂

Co používáte po opalování vy? A řešíte, jestli je přípravek přírodní? Dejte mi vědět třeba do zpráv na Instagramu.