Pražské sekáče, které milujeme/Prague secondhand shops

Máte oblíbené pražské sekáče a vintage shopy, nebo zatím netušíte kam se vydat pro ty nejlepší kousky za super ceny? My několik favoritů máme a rozhodli jsme se o ně s vámi podělit. Rádi rozšíříme vaše udržitelné nakupovací možnosti. Ať už jste z Prahy či okolí, nebo sem jen občas cestujete.

Secondhand Tusarova

Jde o malou prodejnu, kde nečekejte výběr jako v Textile House. O to vytříbenější všechny úlovky odsud budou. Džíny z Topshopu za 69,-tričko z Manga za stejnou cenu nebo dokonalý s kožešinkou z OP Prostějov za 139,- jsou toho důkazem. Najdete tu i dětské a pánské oddělení.

IMG_2263

IMG_2138

Textil House Národní
Náš nejoblíbenější secondhand řetězce Textil House je právě tento. Dvě patra jsou plná oblečení pro ženy, muže i děti. Někdy ani v tom obrovském množství nenarazíte na nic, ale jindy si naopak odnesete spoustu parády skoro zadarmo. Jen musíte mít čas a nervy se tím prohrabat. 🙂 Třeba šála na obrázku stála jen 40,-. Někdy totiž mají ještě slevu 50 % na už tak levné věci.

IMG_3901

Secondhand Druhá vlna Palackého

V malém, ale kvalitním secondhandu Druhá vlna v Palackého ulici se můžete obléknout do školy, do práce i na ples. Nám se tam nejčastěji líbí právě šaty. Tento jednoduchý kousek z minulého roku se na vánočním večírku setkal s velkým úspěchem.

Druhá ruka
A na závěr podle nás dokonalý on-line sekáč. Nakupovat můžete pochopitelně odkudkoliv. Pokud ale potřebujete protřídit a prodat staré oblečení, je ideální, když jste z Prahy. Děvčata za vámi přijedou, pomůžou vám s úklidem skříně a zachovalé kousky za vás prodají.

Pochlubte se nám, které pražské sekáče máte rádi vy? Jaké jsou aktuálně ty nej sekáče ve vašem městě?

Do you have favourite secondhands or vintage shops in Prague? Maybe you dont know yet where to go. So, we decided to share our knowledge with you. It does not matter if you live here or go to Prague only for holiday, maybe you can find some useful sustainable shopping tips here.

Secondhand Tusarova street

This is a very small shop, so you don´t have very big choice here. However you can find interesting, original and quality pieces for really small money. Do you need proof instead of promises? Those Topshop jeans above or Mango T-shirt for 69,- maybe can persuade you. Amazing grey coat with faux fur cost unbelievable 139,- and it is from traditional Czech textile company OP Prostějov.

IMG_3639

Textile House Národní Street
You can find two floors full of clothes for women, men and kids. However you should look for things you need longer and sometimes there is absolutely nothing. On the other hand, prices here are changing very often and you can be lucky and have everything with 50 % discount. So, accesories are for 40,- as the shawl above and clothes for 100,-.

Secondhand Druhá vlna
We found this store the best secondhand shop in the center of Prague. It is  also small but full of nice elegant dresses with good quality. We prefer it when we try to find clothes for parties, evening events, balls etc. For example this simple classic dress was very popular at our Christmas party.

IMG_3670

On-line service Druhá ruka

And the best for last. From your point of view Druhá ruka is perfect on-line secondhand. Of yourse you can shop from everywhere but for selling it is much better if you live in Prague. Founders of this project come to your home,

Kindly tell us what are your favourite secondhand shops? Or where do you go shopping in your town and why?

Foto: vlastní