Projekt Já, miminko – z lásky k ilustraci, knihám a papíru

Ráda podporuju zajímavé projekty na crowdfundingových portálech. Většinou mají ti lidé skvělé nápady a plány. Jen potřebují malou finanční podporu, aby je mohli uskutečnit. V prosinci loňského roku to byly třeba showroom českých designérů BackYard anebo kolekce talentované módní návrhářky Stanislavy Malcové s oblečením pro atopikyLetos už mě zaujaly další 2 kampaně. První z nich byla brněnská Zašívárna, druhým je právě Já miminko.

Mýval nebo jednorožec? 😄

Pokud jde o Zašívárnu, bohužel mi kvůli české poště nepřišly materiály včas, takže jsem o ní nestihla napsat článek v průběhu projektu. Nebojte se ale, příspěvek o téhle šicí dílně najdete tady na blogu už příští týden a penízky tyhle šikovné dámy bez problémů vybraly i bez článku.

Teď se ale mrkneme na projektík Já, miminko, za kterým stojí 2 šikovné dámy Renča (ilustrátorka) a Sebi (spisovatelka). Ještě pár dní ho můžete podpořit na HitHit. Jde primárně o interaktivní ilustrovanou knihu pro nejmenší a jejich rodiče. O českých ilustracích jsem před pár lety psala pro Czechdesign. To jsem ale ještě zdaleka nevěděla, kolik talentů v tomhle oboru u nás je. Každopádně má u nás velkou tradici, mnohem větší než třeba móda a považuju za velký úspěch, že i v našem digitálním věku unicornů si najde svoje příznivce. Autorky projektu ale myslí ještě dál! V nabídce předmětů mají třeba tento plecháček s roztomilou ilustrací mývala, pexeso pro větší děti i dospělé, látkové tašky pro ekologické nákupy apod.

Odpolední káva v novém

Líbí se mi nejen tyhle krásné designovky, ale i jejich příběh plný překonávání překážek, odhodlání a lásky k tvorbě, knihám a papíru. Myslím, že se v tom najdou mnozí z nás, co se snaží rozjet nějaké vlastní podnikání. Speciálně pro on-line tvůrce vypíchnu třeba jejich občasné potíže se sociálními sítěmi: 🙂

„Koukám, že se nám připomíná Facebook, že máme dát příspěvek. 😀 Tak já se dneska zkusím vyfotit při práci?“ Napsala mi Renča a já byla štěstím bez sebe, protože můj vnitřní děs z Facebooku mě deptal už od rána, respektive od chvíle, co mi Facebook, jako správci stránky, taky napsal, že máme dát příspěvek na naši stránku.

Taky to znáte? A kde hledáte inspiraci?

Na závěr už chci jen popřát hodně štěstí nejen tomuhle, ale všem podobným tvůrčím projektům. 

Ty výhledy mu sluší!