Stella McCartney spojila luxus s udržitelností

Módní průmysl je aktuálně na 5. místě ve znečišťování životního prostředí, a tak není divu, že se objevila kolekce nafocená na skládce. Její autorkou je Stella McCartney, která takto netradičně pojala svoji zimní kampaň. Znečištěná krajina vyvolává spoustu otázek. Do jaké míry jsme za ni zodpovědní? A co chceme zanechat budoucím generacím? Dá se s tím vůbec ještě něco dělat? Věříme, že ano, ale náprava bude trvat staletí.

image

„Náš uměle vytvořený svět už je zcela oddělený od přírody. Lidé se nestarají o planetu ani o další živé tvory, právě proto tvoříme tolik odpadu,“ říká návrhářka. Velká Británie je známá obrovským množstvím odpadu nejen z oblečení, ale třeba i vyhazováním jídla, takže vhodnou skládku nebylo složité najít. Uvědomělá designérka vyměnila krásné fashion prostředí za nevzhledné místo přeplněné odpadem ve východním Skotsku.

image

Kontrast v luxusní módě funguje výborně, to je známá věc. V tomhle případě ale jde o víc. Modely jsou povětšinou vegetariánské. Kolekce se může pochlubit přírodními materiály, biobavlnou, viskózou z udržitelných zdrojů i recyklovaným nylonem.“Základní myšlenkou kampaně je vylíčit, jak chápeme sami sebe a kým chceme být. Je důležité změnit kolektivní smýšlení nás všech, ne jen postoj jednotlivců,“ doplňuje Stella McCartney.

Autorkou snímků je známá fotografka Harley Weir. Celou kampaň sledujte na stellamccartney.com/au a více fotografií i modelky najdete  na Instagramu značky.

la-1500493889-4kjj6anu10-snap-image-2

Foto: Refinery29.uk