Suchý a weekday vege únor/Dry and Weekday Vegetarian Feb

Poprvé ve svém životě jsem se rozhodla pro měsíční challenge. Zatím se jednalo maximálně o týdenní záležitosti. Tentokrát jsem si ale řekla, že chci prospět nejen svému zdraví, ale i přírodě. Stále slýchám, že žít udržitelně znamená také omezit maso a něco na tom je. Únor 2019 tedy u nás bude bez alkoholu a v týdnu i vegetariánský.

Takhle mě v únoru neuvidíte…

Proč zrovna únor? Je to jednoduché, jde přece o nejkratší měsíc v roce. Má to ale i další důvod – zalíbila se mi iniciativa Suchej únor. Kluci z projektu se nám snaží dokázat, že i střízliví můžeme být spokojení a happy. Navíc pomáhají potřebným, takže v tom vidím hned několik pozitiv najednou a Sucháči moc fandím!

Menší vegetariánský oběd

Když se se mnou zapojíte, čeká vás nejen zdravější měsíc. Budete se cítit mnohem líp a ještě vás nemine odměna. 😉 Můžeme se navíc vzájemně podporovat. Pro mě bude asi nejhorší poslední únorový víkend, kdy se chystám do Itálie. Tam je opravdu těžké vínu odolat. Aspoň si dovezu nějaké s sebou.

Italské Prosecco

Kromě toho se zkusím stát ještě week day vegetariánem. Slyšeli jste už tenhle pojem? Ze samotného názvu je asi vše jasné. Maso zkrátka budu jíst jen jednou až dvakrát týdně. Úplně jsem ho ze zdravotního hlediska vyloučit nechtěla. Navíc si myslím, že tohle je optimální rozdělení. Žily takhle už naše babičky a jak byly spokojené. Uvidíme, jak se to u nás chytne, třeba už u toho zůstaneme nebo aspoň maso omezíme. Aktuálně máme striktně vegetariánský jen jeden den v týdnu, a to je docela málo. 

Cottee

Nakonec mám na vás očekávané otázky.  Jaký je váš vztah k masu? A zkoušeli jste někdy podobnou výzvu?

This month I decided to take part in a challenge firstly in my life. Till now I only tried changed for a few days or maximum a week. And I wanted to do more, help myself and our environment. Many people say to me that I should reduce meat if I want to live eco and I partly agree. So except of no alcohol in February 2019 I will also be weekday vegetarian. Or at least, I will try to be…

Raw cacao smoothie

Why February? It is simple – the restrictions will last only 28 days. However, there is one more reason. I like “Suchej Únor” initiative. Guys from this project try to show us that we can be happy every day without drinking. Moreover they support people in need, so I can see many positives of this project. Would you believe that this is already 7th year of Dry Feb? If you like it as much as me, you can join it here.

Honestly, it will be hard but we can make it together. And the afterwork drinks will taste even better in March. 😉 The hardest weekend will be the last one – because I am going to visit Italy.

Italian wine

If you will be dry with me, I promise that you will feel better and you will also get some rewards. 

The second is Weekday Vegetarian Challenge. Have you heard about these people? Yes, it means that you eat meat maximum twice a week. I could not stop eating meat because of my health problems but I hope the reduction is also great. It seems to me as a best option because for example for our grandmas, it was normal and natural and they were healthy and happy. We will see if we can make it at least 1 month. Maybe we will continue in this lifestyle also after February. And my last question: How about you and meat?

Coffee instead of wine 🙂