Blogerfest 2018: tipy z přednášek

Na akci Blogerfest 2018 jsem jako milovnice blogování a jedna z vystupujících nemohla chybět. Celkově hodnotím tenhle první oficiální meeting českých blogerů velice kladně. Příjemná byla setkání s těmi, co znám osobně i jen ze sociálních sítí. Z přednášek jsem si odnesla spoustu nového a zajímavého. O některé poznatky se s vámi níže podělím. Nedokážu říct, co mě nejvíc zaujalo. Každý výstup měl něco do sebe. A teď už ke zmiňovaným tipům, které si už týden snažím vzít k srdci.

IMG_7513

1. Na fotkách a feedu záleží
S tvořením textů mám zkušenosti bohaté, ale s focením už pár let spíš začínám. Konečně jsem si tedy díky Ell Wanderlust ujasnila, co znamená zlatá a modrá hodina. Veronika Tázlerová alias Stylish Coffee mě zase utvrdila v tom, že instagramový feed musím víc plánovat. Střídání barev a odstínů opravdu má něco do sebe. Osobně využívám aplikaci Planoly, oblíbila jsem si ji díky přehlednosti, jednoduchosti a kalendáři s významnými dny. Už párkrát mě zachránil, když jsem marně hledala inspiraci pro posty. Na úpravu fotek se mi zase osvědčil FaceTune, který Veronika také zmiňovala.

35268197_2059364930953312_8266246675249496064_n

2. Na postavě a barvě vlasů nezáleží
Blogovat může opravdu každý, a to téměř o čemkoliv. Důležitější je, aby tématu rozuměl, bylo mu něčím blízké a zajímalo ho. Jedině tak bude blog vzkvétat déle než pár měsíců. Copywriterské schopnosti a všechno ostatní se dá doučit, jak potvrdila třeba La Tereza.

35331231_2059368887619583_4190565454307131392_n

3. Na propagaci záleží

Objevila jsem nové možnosti propagování blogu i samotných článků, a to  hlavně díky Two gentleman. Uvidíme, jak třeba takové recenze na prodejních portálech pomůžou. Objevila jsem i víc veřejných fór, kam se občas nevtíravě také dá něco přihodit. Mým dalším favoritem je Bloglovin‘.

4. Na počtu followerů (ne)záleží
S počtem sledujících je to složitější než se na první pohled zdá. Vaše fanoušky i spolupracující značky ale zajímá jen do jisté míry. Desetitisíce followerů vám nepomůžou, pokud s nimi nekomunikujete. Oni tak časem přestanou reagovat, stanou se z nich mrtvé duše a po čase nejspíš zmizí úplně. Engagement od cca 6 do 15 procent by měl být samozřejmostí.

Blogerfest_kytkyodpotoka

5. Kdo se zaprodá, nevyhraje
Elite Bloggers hodně mluvily o etice. Říkala jsem si, že mě se ještě nestalo, aby mě zástupce značky ani neoslovil jménem a chtěl od mě tunu práce. Zase tolik spoluprací za sebou totiž nemám. Zrovna včera, tedy týden po Blogerfestu se to stalo. Zvláštní, že obchod s dámským oblečením psal: Hello Gery… Autenticita a etika jsou pro mě stejně důležité, jako udržitelnost, takže bohužel…

6. Kdo se nebojí a nevzdá, vyhraje
Pište, postujte a foťte. Vytrvalost a zdokonalování se zůstává klíčem k úspěchu. Tak zní moje malá ráda na závěr. A pokud vás zaujala moje krátká přednáška, stáhnout si ji můžete zde.

blogerfest2018_dfashion

Ps. Moc děkuji Iva Baltaretu za pozvání, Inspirationbylinda a Camelinshome za společnost. Poděkovat chci také Loudavým Krokem za možnost využít úžasnou slevu na pojištění,  La Tereza za foto ve Stories a Kača za fotodokumentaci mého minivystoupení.

Fotot: Blogerfest, by Kača a vlastní