Bratislavske módne dni ukázaly slovenskou módu Praze

Módní přehlídka Bratislavské módne dni se minulý týden konala v Praze už podruhé. Všechny modely pozvedlo samotné prostředí nádherné Smetanovy síně Obecního domu. Večerní šaty na mole v okázalých prostorách vynikly nejvíce. Akci si nenechali ujít ani významní Češi a Slováci, kteří jí kromě jiného daly také charitativní rozměr.

IMG_1933

Jedny ze společenských šatů vytvořily módní návrhářka Zuzana Lešák Černá a modelka Andrea Verešová. Jejich modely jsou jednoduché, zdůrazňují postavu a mají charakteristické opakující se detaily. Samostatně vypadají jednobarevné šaty dobře. Ale ještě lepší pohled je na ucelenou kolekci, která hraje všemi barvami.

Dále jsme na Bratislavske módne dni viděli kožešinové kabátky, vesty a bundy od značky LA RENA nebo třpytivé, metalické či vyšívané róby. Například ty od Jany Jurčenko byly navíc vkusně doplněny výraznými šperky Márie Feketové.

IMG_1928

Z dámských kolekcí u nás bodovaly hlavně romantické květy a mašle v moderním pojetí značky Hellenski. Důraz na detaily se v tomhle případě opravdu vyplatil.

Celkově nejzajímavější podle nás byla bohužel jediná pánská kolekceNicollas Berenique pány oblékl do barev, elegance a stylu. Na konci předvedli modelové na molu menší show a dokázali, že ani módní  přehlídka v takovém prostředí nemusí být příliš formální a nudná. Fotili si selfíčka a bavili se spolu, jako by se na ně vůbec nedívali stovky diváků.

IMG_1949

Foto: vlastní