Jitka Klett pro Fashion Revolution

JITKA KLETT působí na módní scéně již 25 let a tentokrát představila svoji nejnovější zimní kolekci s názvem GRACE. Fashion show se konala v Empire Hall ve Slovanském domě. Večer moderovala Lenka Vacvalová a Zdeňka Žádníková-Volencová jej doplnila o nevšední poetický projev.

              

Nutno podotknout, že přehlídka se konala ve spolupráci s nadací Jitka Klett for Fashion Revolution a účastníci mohli přispět na charitativní účely a na podporu mladým umělcům. K této příležitosti se dražil obraz Didiera Le Mara, který namaloval speciálně pro tento večer a dále si návštěvníci mohli vydražit přímo šaty od Jitky Klett.

              

První přehlídkový blok byl v podstatě jakýsi umělecký projekt. Pro Jitku Klett je charakteristické umělecké pojetí módy. A tahle transformace se opravdu vydařila. Spojení hudby, tance a krásných modelů bylo naprosto úchvatné. V první části jsme měli možnost vidět modely, které vznikly na motivy skladeb českého virtuóza Jaroslava Svěceného.

              

Ve druhém bloku nám učarovala již zmíněná a očekávaná smyslná kolekce GRACE, kterou naprosto vystihují slova elegance a ženskost.  Krajky, transparentní tyly a fluidní šifony, flitry, výšivky, ale také neopren vytvářely zajímavé kombinace. Stejně tak kontrastní barevnost modelů, kde vynikalo spojení červené s černou, dále se pak objevila tyrkysová a šedá barva. Na většině modelů jJitky Klett se pak objevil speciální vzor, právě z kombinace těchto barev.

              

 

Foto: vlastní a www.jitkaklett.com