MBPFW 2018 ukázal ironický tón zimní sezóny/Sarcastic MBPFW 2018

Lokací jarního MBPFW 2018 se letos stal Clam-Gallasův palác. V rámci  pražského týdne módy prezentovali nejen čeští návrháři a desigéři trendy na podzim a zimu.

Tentokrát nás příjemně překvapily kolekce z bloku Van Graaf Junior Talentu. Zaujala nás Katarina Mydliarová, Jan Smejkal i Dominika Kozáková. Každý z nich na módní molo uvedl velmi zajímavou kolekci. Atmosféra se nesla v duchu normcore, tedy spíše jakéhosi anti-style. Mezi stálými návrháři se objevila jména jako Jakub Polanka, ODIVI, Jan Černý, Lukáš LindnerPetra Ptáčková, nebo CHATTY. I jejich modely byly podobně ironicky laděné.

Jakub PolankaODIVI

Černá, červená a bílá, to jsou tři barvy dominující kolekci Katariny Mydliarove. Oproti tomu Jan Smejkal prezentoval na MBPFW 2018 kolekci, která byla po všech stránkách ucelená. Ladila nejen barevná paleta, ale také střihové provedení modelů. Dominika Kozáková pak ve své kolekci ukázala obdivuhodnou rozmanitost materiálů a barev.

Katarina Mydliarová

V úterý od 9 do 15 hodin jste si mohli vyslechnout inspirativní panelové přednášky Business Forward Forum by ČEZ and FORBES o tom, jak je si vede český textilní a módní průmysl. Mezi přednášející patřili například Ladislav Blažek, Viola Fetisová a Nora Jelínek, Iva Burketová a další.  Re-See Showroom Supported by Nespresso and ELLE proběhlo  v úterý 21. března též v Clam-Gallasově paláci. Již po šesté tam sami designéři a návrháři dali nejširší veřejnosti možnost prohlédnout si zblízka kolekce prezentované na módním mole.//

The main location of first MBPFW 2018 was majestic Clam-Gallas Palace in Old Town. Local designers and also some foreign guests presented there collections for Fall and Winter season.

menhouse_3206_02_VAN-GRAAF-MBPFW-FW18_Dominika-Kozakova

This time we were excited by Van Graaf Junior Talent selection the most. Mainly Katarina Mydliarova, Jan Smejkal and Dominika Kozáková attracted our attention. Each of the designers presented something new in the Czech Fashion sphere.

Every attendant should feel the normcore or let’s say kind of anti-style. Black, red and white, that are the colours dominating the line shown by Katarina Mydliarova. On the other hand, work of Jan Smejkal was comprehensive in every respect. Colours and cuts were in a nice harmony. Dominika Kozáková presented admirable variety of materials and colours.

When we speak about well-known Czech designers, ODIVI, CHATTY or Jakub Polanka, their collections were ironic too.

Foto: facebook.com/mbpfw