Modely české značky Revive jsou upcyklované, vkusné a stylové

Za novou českou značkou upcyklované módy Revive stojí moc sympatické a šikovné sestry Ivet a Marie. S jejich zodpovědným přístupem k módě se ztotožňuju a zároveň mě zaujala i spousta modelů na e-shopu, proto jsem strašně ráda, že mě oslovili s nabídkou spolupráce. Upcycling je moje srdcová záležitost a holky ho dělají opravdu stylově. Vedle klasických kousků, jako jsou šaty, které mám na fotce, mají samozřejmě i extravagantnější kousky. A co se mi ještě u Revive Clothes líbí? Cenová dostupnost, která není u českých značek samozřejmostí.

Šaty i pásek od Revive 🤍

Teď už vás nebudu zahlcovat dalšími informacemi. Radši si v klidu přečtěte rozhovor, který jsem pro vás připravila s Ivet. Dozvíte se nejen další zajímavosti o designérkách a značce Revive Clothes, ale i o upcyclingu samotném.

1.Co vás přivedlo k módní tvorbě? Záliba, studium nebo něco úplně jiného?

Módní tvorbu ani jedna z nás nestudovala, obě ale máme blízko k umění. Mářa vystudovala dějiny umění a já se věnuji malbě a grafickému designu. Samozřejmě nás móda vždy přitahovala a bavila, asi jako spoustu žen. Já osobně jsem chtěla mít svou módní značku, ale nikdy jsem to nezrealizovala. Přišlo mi beze smyslu pouze vytvářet nové věci, utišit své touhy, ega a that’s it, a tím se dostáváme k druhé otázce… 😊

2. Jak dlouho se zabýváte přímo upcyclingem a jak jste se k němu dostaly?

Upcyclingem se zabýváme něco málo přes rok. Dostaly jsme se k němu přes velkou zálibu k módě, ve spojení s velkou nespokojeností s tím, co se děje ve světě konzumního módního průmyslu. Přemýšlely jsme, jak bychom se mohly podílet na tvorbě lepšího světa a lepší budoucnosti a vyšel nám z toho upcycling. Považujeme ho jako jeden z nejšetrnějších přístupů k tvoření „nových“ oděvů.

Naším největším snem je inspirovat ostatní ženy k vědomějšímu přístupu k módě a celkově také k životu a oslovit i skupinu lidí, kteří nechtějí podporovat fast fashion, ale třeba si nemohou dovolit nakupovat u předních českých designérů.

Styl a kreativita designérkám z Revive rozhodně nechybí

3. Prozradíte, kde kousky pro úpravu nakupujete?

Kousky kupujeme v secondhandech. Snažíme se vybírat kusy s nějakým poškozením, které nám při úpravě nevadí a pravděpodobně by si je nikdo nekoupil, ale samozřejmě i takové, které mají příjemný materiál nebo krásný vzor. Z každého pak vytvoříme něco nového a pro nás atraktivnějšího. Občas dostáváme i nějaké kusy od přátel, rodiny známých, teď například Mářa dostala i pár pokladů od babičky svého přítele. 🙂

4. Předpokládám, že všechno i samy šijete? V dnešní době už to není samozřejmost, a o to víc to obdivuji.

Ano, vše si samy šijeme. Někdy je to náročné, protože obě máme práci na plný úvazek, ale baví nás to, dává nám to smysl, a to je pro nás nejdůležitější.

5. Je vám inspirací samotný oděv nebo máte předem představu o kolekci a podle toho oblečení hledáte?

Je to tak půl na půl. V počátku máme nějaký nápad, který konkrétní střih bychom chtěly ušít a další krok je přizpůsobení se danému kusu oděvu. Někomu to může připadat celkem limitující, ale naopak pro nás je to velmi inspirující a kreativní. Někdy díky tomu vzniknou skvělé nápady. U upcyclingu je úžasné, že každý kus je opravdu originál. Jediná nevýhoda ale je, že nemůžeme moc dělat větší velikosti, jsme limitované materiálem a ten nám v 90 % nedovolí dělat větší velikosti než M.

dfashion_saty_revive
Luxusní fotka a košilové šaty v akci 🙂

6. Jak máte práci rozdělenou? Ve dvou se to určitě lépe táhne, ale asi je potřeba mít systém. 🙂

Ano, systém je určitě velice důležitý. Nakupovaní materiálu děláme převážně spolu, připravování kusu oblečení jako je párání, stříhání a samotné šití děláme každá sama. Jinak já se starám o focení a grafickou stránku značky a Mářa se stará o formality a vedení e-shopu. Navrhování a tvoření nových střihů děláme vždycky společně.

7. Uvidíme Vaši tvorbu letos na nějakých akcích?

Předtím než se spustil nouzový stav ohledně koronaviru, měly jsme naplánovaný každý měsíc kolem tří marketů. Patřil mezi ně například Prague market, Slou days nebo třeba Blešení pořádané Tamarou Klusovou. Také jsme plánovaly jet do Vídně na jejich skvěly fashion market WAMP, kam jsme se velice těšily a který se pořádá i v Budapešti, ale bohužel korona nám vše překazila. Musely jsme se tedy více obout do sociálních sítí a zkoušet propagovat naší značku tam, pro nás obě je to ale velmi náročné. Teď už doufáme, že se brzy vše zlepší a budou náhradní termíny, jeden už víme, 20.-21.6. budeme pravděpodobně prodávat na Prague marketu na Náměstí republiky.

8. Chystáte se do budoucna rozšířit sortiment? Třeba o další doplňky? Nebo plánujete jiné novinky?

Máme jeden úžasný plán, samozřejmě upcycling, ale zatím je to ve fázi, kdy nemůžeme a ani nechceme nic prozradit, ale určitě se máte na co těšit. Nějaké další novinky samozřejmě taky plánujeme, ale vše většinou vzniká dost spontánně, tak je to hodně otevřené. Každopádně, ale nechceme ustrnout, s každým novým kouskem cítíme velký posun a hodně nás to namotivuje na další projekty. Rády bychom se nadále vyvíjely a zlepšovaly.

Moc děkuji za rozhovor. 🙂

🤍🤍🤍