Módní a udržitelné akce podzimu

Jaké fashion/design akce mě letos na podzim bavily nejvlc? Možná ještě přijde něco zajímavějšího, to nemůžu vyloučit, ale za září a říjen to byla stoprocentně akce Friends of Glass, Designblok 2019, launch nové kolekce Desigual, Představení nové řady Avon, Bratislavske módne dni a Life is fashion 2019. 

V tričku s vlastnoručně vytvořeným potiskem 🙂

Friends of Glass

Je to mezinárodní osvětová iniciativa Přátel skla, která vznikla roku 2008. V tomhle článku vybírám jen to nejzajímavější z jejich akce, které jsem se moc ráda zúčastnila. Event si totiž určitě zaslouží samostatný příspěvek na blogu. Byla jsem vlastně vůbec poprvé pozvaná až na vrchol Žižkovské věže, což by byl zážitek sám o sobě. Navíc mě tu ale čekala ještě spousta zajímavých věcí. Po přivítání jsme u několika stanovišť mohli objevovat sklo v nejrůznějších podobách. Opravdu jsme ho tak mohli vnímat všemi smysly, jak stálo na pozvánce. Jelikož pocházím ze sklářského kraje a zajímám se o udržitelnost, byla to pro mě úžasná zkušenost. Sklo je totiž velmi kvalitní a udržitelný materiál. Dá se dobře recyklovat a znovu využívat.

S tematikou recyklace jsme se tentokrát hodně potkávali i na Designbloku 2019, který se nesl ve znamení budoucnosti. Stánek tu měla třeba iniciativa Balakrylu Recy věci, kde jste mohli hlasovat pro nejlepší výrobek, který by bez recyklace nevznikl. Jinak mám Designblok ráda i proto, že tam vždycky objevím módní a designové tvůrce, které ještě neznám. Letos mezi nimi jsou například futuristické kabelky Milimu polský porcelán s cool motivy. Nešlo mu odolat, tak jsem nakonec jeden hrneček koupila přítelovi pod stromeček. Brzy vám ho ukážu. Nebo byste radši kabelku? Milimu mají krásný čistý design inspirovaný architektonickými prvky.

O značce šperků 27 jewelry jsem už slyšela, ale naživo jsem se s ní seznámila poprvé právě na Designbloku.

Kabelky budoucnosti?

Z módního mola mě nejvíc zaujala barevná kolekce mladé módní návrhářky Agáty Seehákové. Tmavou podzimní sezónu určitě krásně prozáří. Jejím tématem je dědictví a designérka tím skutečně rekonstruuje dědictví své vlastní dosud žijící babičky.

Módní přehlídky na Designbloku 2019

Designblok 2019 mě prostě celkově bavil. Prostředí holešovické tržnice mu podle mě sedne. Atmosféra je vždycky příjemná, lidi milí, výzdoba zajímavá, program nabitý. Občerstvit se můžete skvělou kávou. Zkrátka na takové akce se člověk rád vrací..

Kdybyste se mě zeptali, co bylo nejzajímavější na Life is Fashion, vybírala bych jen těžko. Z praktických i designových důvodů mě ale zaujala horká technologická novinka spojená s módním kouskem – body se stříbrnými vlákny proti bolestivé menstruaci. Jedná se o novou značku Moody designérky Kateřiny Rydlové. Jednoduše zapnete napájení a za chvíli máte body nahřáté podle potřeby. Účinkuje podobně jako nahřívací dečky, lahve apod. Bez problému si ho ale můžete vzít i do práce nebo na jiná místa, kam byste dečku asi  nenosily. Jak víte, tohle téma mě vedle módy hodně zajímá. Doufám, že po menstruačním kalíšku a látkových vložkách budu moct otestovat i tohle body nebo další udržitelnou ženskou novinku poslední doby – menstruační kalhotky.

Dalším zajímavým hostem akce byla majitelka e-shopu s vintage kabelkami Pre-loved Šárka Rychtářková .

Spodní prádlo proto bolestem při menstruaci ❤️

Rozhodně se chystám i do showroomu VONA, který jsem před návštěvou letošního Life is Fashion neznala. Zaujaly mě precizním výběrem outletových modelů od českých návrhářů, rozumným cenami i pohodovým přístupem.

Na rozdíl od mnoha jiných značek mi přijde, že Avon si stále zakládá na kvalitě. Navíc ji nabízí za rozumnou cenu. Mám moc ráda jejich korejskou řadu pečující kosmetiky a teď testuji novou veganskou péči Distillery. Brzy vám dám vědět na Instagramu i tady, jak jsem s krémem a sérem obsahujícím vitamín C spokojená. Akce spojená s představením této řady a také krásné nové vůně Maxima se opravdu povedla. Děkuji, že jsem tam mohla být. Zajímavý program korunovala krásná výzdoba a výborné bylo i občerstvení.

Launch nové veganské řady a parfému Avon 💚

Bratislavské módne dni v Prahe

Tyhle módní přehlídky spojující nejlepší české a slovenské designéry jsou mojí srdcovkou už pár let. Letos byly zasvěcené samým velikánům – Milanu Rastislavu Štefánikovi a Karlu Gottovi. Nejvíc se mi tentokrát líbila kolekce nádherných šatů od značky Poner a pak kolekce Tatiana.

A Desigual?

Ten mě překvapil míň šílenou, ale stejně originální kolekcí, než na jaké jsme u něj zvyklí. Miluju industriální prostory, takže na akci v Pragovce jsem se moc těšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Nejdřív jsme se měli zrelaxovat hromadným tanečnem. Na to já jsem až moc stydlivý introvert, ale aspoň jsem pozorovala ostatní a i to mě zlepšilo náladu v nelehkém období. Pak jsme si mohli udělat vlastní potisk na tričko a u nějaké dobroty prohlédnout celou kolekci. Celkově mě asi nejvíc zaujaly džíny, netušila jsem, že má Desigual tolik pěkných střihů.

Tiskárna na naše výtvory 😍

Jaká módní akce se letos na podzim nejvíc líbila vám? 🙂