Originální bombery vlajkovou lodí české značky Janine

Další módní kousek už nemusíte shánět u zahraničních značek. Originální bombery vám na míru ušije mladá studentka grafiky a módní návrhářka Jana Janine Řezáčová. Charakterizuje ho extravagantní design plný barev, ale i praktické a univerzální využití. Proč zrovna bomber, jak vypadá celý proces tvorby a k čemu tuhle originálně basicovou bundičku nosit, nám prozradila sama Janine.

IMG_9521

Proč se specializujete zrovna na bombery?

Chtěla jsem se něčím odlišit, můžu si s nimi vyhrát a zároveň mají trochu řád a jsou jednoduché. Původně je vynalezl americký letec, který potřeboval být v kokpitu v teple. Padnoucí bomber by podle mě neměl chybět v žádném šatníku a přitom se na ně nikdo z českých návrhářů nespecializuje, maximálně s nimi doplňuje kolekci. Také si ráda hraji si s materiály. Někdy využívám třeba látky, které se používají na dekorace apod. Navrhuji je já, ale klient má možnost se na designu podílet. Je po nich dost velká poptávka.

Na webu prodáváte také šaty, budou v nové kolekci i jiné módní kousky?

Ano, nyní mám novou řadu triček a bomberů. Na léto chystám šaty a na Valentýna kolekci pro páry, už jsem jedny takové párové bombery měla, ale teď jich bude víc.

IMG_9573

Krásně spojujete jednoduchost s extravagancí? Myslíte, že to je klíč k srdci českých zákazníků? 🙂

Mám právě ráda oboje zároveň. Začala jsem extravagancí, aby zákazníci věděli, že se toho nebojím a pak dál můžu tvořit i basicové věci.

Máte ráda sport, chystáte třeba i nějakou kolekci vyloženě do fitka? Z funkčních materiálů apod.

Přemýšlím o tom, hodně se mi líbí neopren a podobné látky, ale zatím jsou to jen představy.

IMG_9586

Nosíte svoje modely? Poradíte, s čím je kombinovat?

Oblíbila jsem si hlavně svoje šaty, které jsou ideální do společnosti a nechala jsem si i jeden oranžový bomber. Ten mě opravdu dostal. 🙂

Kdo jsou vaši zákazníci? Nechají si radši poradit, nebo se aktivně podílejí na návrzích

Moji zákazníci se většinou na designu podílejí asi z 50 %, řeknou mi, jaké mají oblíbené barvy, a pak se domlouváme.

IMG_9438

Chystáte nějaké novinky? E-shop? Módní přehlídky?

Teď v létě budu například dělat jednoduché šaty a přesně k nim se budou bombery hodit. Dodají tomu šmrnc. Jednotlivé modely v kolekci se samozřejmě dají kombinovat. Chystáme také video o vzniku celého kousku úplně od začátku. Budeme ho natáčet v březnu. Pokud to ještě nevíte, tak šiji i svatební šaty a další věci na zakázku. 🙂

Janineup

 Foto: Janine