Stanislava Malcová o kolekci pro citlivou kůži/Unique material for sensitive skin

Kolekce Stanislavy Malcové s názvem MILD je z unikátního materiálu, které prospívají atopické kůži. Myšlenka vznikla minulý rok, kdy mladá designérka vytvořila inovativní kolekci jako svoji diplomovou práci. Nápad se ujal a teď máte ještě pár hodin na to, abyste MILD podpořili na HITHITu. Bude to vlastně takový dvojitý vánoční dárek, jednak potěšíte své blízké či sebe a jednak samotnou návrhářku.

Pokud vás trápí kožní problémy stejně jako 20 % středoevropanů včetně mě, budete z materiálů nadšeni. Jestli ne, nejspíš najdete někoho takového ve svém okolí. Dejte mu o tomhle unikátu určitě vědět. Příjemné oblečení z přírodních materiálů navíc v dnešní době přehlcené fast fashion ocení asi každý milovník kvality a pohodlí. Stanislava mi odpověděla na pár otázek, což by vám celý koncept mohlo ještě lépe přiblížit.

Co tě ke kolekci chytrého oblečení přivedlo?

Chtěla jsem hlavně vytvořit něco jiného, užitečného. Inspirovalo mě několik mých kamarádek s citlivou kůží.

Nosíš své modely?

Ano, jsou neuvěřitelně praktické a díky jednoduchému designu, střízlivé barevnosti a elastickému materiálu je může nosit snad každý. Navíc dlouho vydrží.

Proč zrovna kampaň na Hithit? Jak si spokojená s výsledkem?

Šlo mi hlavně o průzkum trhu, jaký bude o jednotlivé modely zájem, jestli zákazníkům vyhovuje cena apod. Ohlas je velký, mám nové kontakty, spousta věcí už se vyprodala a z toho mám samozřejmě radost.

Kde budou tvoje modely k dostání v novém roce?

Například v showroomu českých značek Lobster v pražských Holešovicích.

Jak probíhá výběr takových speciálních materiálů? A tvoří se z nich dobře?

Dělala jsem si analýzu trhu, hlavně přes internet. Zajímalo mě, co je dostupné, ideální pro atopiky a, zároveň to vypadá hezky. Ošemetné u takových materiálů je, aby nevypadaly nudně. Zvolila jsem proto kombinaci bambusové viskózy na povrchu a biobavlny s chitosanem ve spodu. Sešité jsou u krku, na rukávech a ve spodu. Vlastně nemají boční švy. Problém při výrobě je hlavně v tom, že vše je tedy nutné udělat dvakrát.

Kolikátá je to vlastně kolekce pro citlivou pleť?

Jde o prodejní verzi první kolekce. Diplomka byla určená na ukázku, na molo. Teď jsem z extravagance a konceptu udělala nositelnou kolekci.

Jaké máš další plány?

Účastním se akcí – například nedávno jsem se účastnila Slou Days. Do budoucna bych chtěla třeba s kamarádkou vytvořit kolekci župánků s hedvábím a podobně.

Co si přeješ k Vánocům?

To, co jsem si přála, už se splnilo. 🙂

Collection MILD by Stanislava Malcová is made from unique material, perfect for atopic skin. Last year the fashion designer thought about something innovative and useful for her Diploma Thesis. The idea was successful and one year later, campaign on HitHit succeeded too.

If you have problems with your skin as 20 % of people in CEE region, you would love these pieces. If not, you will probably know someone with eczema. Let him now, please. Moreover, cozy clothes made from organic materials is perfect alternative of fast fashion. I was very pleased that Stanislava answered some of my questions and I can tell you more about this interesting fashion concept.

Where did the idea of intelligent clothing came from?

I wanted to create something else, useful. Inspired me a few of my friends with sensitive skin.

Do you wear what you create?

Yes, they are incredibly practical and thanks to simple design, sober color and elastic material they can be worn by everyone. Moreover, it will last long.

Are you excited with your HitHit campaign?

It was mainly about the market research, the interest of the models, the satisfaction of the customers, etc. The response is great, I have new contacts, a lot of things have already been sold out and of course I am happy about it.

Where can we buy your collection in 2019?

For example in Lobster – showroom with Czech brands in Prague – Holešovice.

How do you choose such special material? And is it easy to work with?

I did a market analysis, mainly over the Internet. I was interested in what is available, ideal for atopics and, at the same time, it looks nice. The tedious thing about such materials is not to look boring. So I chose a combination of bamboo viscose and organic cotton surface with chitosan at the bottom. They are sewn at the neck, at the sleeves and at the bottom. They do not have side seams. The problem with the production is mainly that everything needs to be done twice.

How many collections for sensitive skin you already have?

This is the sales version of my first collection. The diploma was created mainly for presentation on the runway. Now I’ve made a wearable collection of extravagance and concept.

What are your future plans?

I take part in the events – for example, I recently participated in Slou Days. In the future, I would like to create a collection of silk robes with my friend.

What was your Christmas wish?

I wanted to be successful with my work and I made it. 🙂