Top módní akce podzimu

Letos na podzim se konalo tolik zajímavých módních přehlídek, výstav i prodejních eventů. Rozhodla jsem se pro vás tedy shrnout to nejzajímavější. TOP módní akce podzimní sezóny byly…

Přehlídka jak z Hitchcockova hororu Aneb kolekce Můra Michala Marka 

Představení nové kolekce se uskutečnilo v design boutique hotelu NYX v Panské ulici a celý večer moderovala Miluše Bittnerová, které Michal Marek také vytvořil model. Zážitek jako při sledování hororového filmu ještě umocnila hudba složená speciálně pro tuto kolekci. Hlavní tváří kolekce se stal androgynní model Tom Diamond. 

„Hudba, kterou M2o na základě našich rozhovorů sám složil, mě absolutně nadchla, vyjádřil v ní zcela konkrétně mé pocity. Totéž mohu říci i o náladě kampaňových fotografií, které jsou dílem fotografa Anatole Torbina,“ říká Michal Marek.

Modely zahalené do masek, lebky, krajky, transparentní šifonové materiály, temně černá barva, ale i smaragdová a lahvově zelená. Pár modelů bylo oděných do bílé barvy, což vneslo do kolekce Můra jakýsi uklidňující prvek a pocit čistoty. A odkud vlastně pramení inspirace pro takto temnou tvorbu?

„Dlouho mě pronásledovaly noční můry, nechtěl jsem ani spát, únava mě však dohnala k tomu, že jsem usnul na sedačce ve svém ateliéru, i zde se však můra vloudila do mého snu. Po probuzení jsem cítil dunění hlavy a slabost celého těla, nemohl jsem se ani pohnout ani vstát, v ten moment to přišlo, úplně čistě jsem viděl celou kolekci včetně hudby, choreografie, barevností (černá, lahvově zelená a smetanová) a doplňků kolekce.“

Designblok

Letošní Designblok mě po tříleté pauze opět zlákal. Nejvíc se mi líbila tahle venkovní expozice, protože miluju krásné výhledy. Módním přehlídkám a fashion celkově jsem tentokrát bohužel nemohla věnovat tolik času, kolik jsem chtěla. Z návrhářů, jejichž tvorbu jsem viděla, mě nejvíc bavil Miro Sabo. Moc jsem se těšila i na vystavené Petia shoes, jsou totiž dílem neskutečně šikovné a energické designérky Karin Onderkové a její transgender muzy Peti Nitky. Jak vidíte, tohle téma se letos objevuje všude. Jsou to podle mě totiž neskutečně inspirativní lidé… A pak nesmím zapomenout na dioptrické brýle Lume. Jak je nemám ráda, tak u téhle značky bych si jich nejspíš vybrala hned několik.

Představení podzimní kolekce E. Daniely

Módní přehlídky E.Daniely bývají vždy nezapomenutelné show. Když je tváří znaky šarmantní Chantal Poulain, jinak to snad ani dopadnout nemůže. A pokud jde o samotné modely, šaty i kabáty měly  originální kapuce a jednotlivé řady spojovaly trendy barvy podzimu. Nechyběly moderní vrstvené outfity ani krásné, ale přitom nositelné večerní šaty. Několik kousků ze zimní kolekce bylo naprosto neodolatelných a jeden se navíc vydražil na charitativní účely. Osobně bych moc chtěla jeden z jejich exkluzivních kabátů. Co zaujalo vás?

SLOU DAYS

Nákupní centra se začínají plnit hledači dárků a stejně tam povětšinou najdete jen samé fast (fashion) řetězce. Skvělou pomalou a příjemnou alternativou nákupů nejen na Vánoce proto byly Slou days, které se konaly tento víkend v karlínské Hauch Gallery. Objevila jsem tam i pro mě dosud neznámé značky, třeba S láskou Emily, od které mám slaďoučký peeling na rty. Pak pro mě byly novinkou dřevěné misky Wowo design či tuhé šampony Haaro naturo. Pokud jde o oblečení, líbily se mi třeba modely z capsule kolekce Artisana nebo recyklované tašky z pytlů z pražíren české kávy KAWAK. Na jistotu jsem šla k Etik Butik, oblečení bylo asi už částečně vykoupené. Našla jsem u jejich stánku ale krásné přírodní svíčky ze sojového vosku. Vůně mojita byla naprosto neodotalelná. Sice jsem je nemohla koupit rovnou, klasicky jsem přišla ve špatnou dobu, když prodejci někam odběhli, ale hned zítra je objednám na webu.

O módní show Jitky Klett jsme psali už před pár dny… 

Jaké byly podle vás top módní akce této sezóny?

Foto: vlastní a Blogerky.cz