Nové aplikace pro (fashion) blogery/New useful apps

Jako influencer, bloger a trendsetter musíte kromě jiného sledovat i rychlý extrémně rychlý vývoj ve světě sociálních sítí. Stávající aplikace a sítě se proměňují a stále vzniká i spousta nových. Které se aktuálně vyplatí sledovat? A jsou některé z nich tak přínosné, že byste měli uvažovat o registraci?

Vero

Koncem února proběhlo sociálními sítěmi zahraničních blogerů a influencerů doslova šílenství okolo zbrusu nové sociální sítě Vero. Zatím má spoustu bugů a nejspíš tam nenajdete většinu svých kamarádů. IT odborníci i influenceři se ale shodují, že má velký potenciál. A to hlavně díky simulaci reálného světa, spojení funkcí Facebooku a Instagramu s absenci omezujících algoritmů.

Vlastní zkušenost: Problém nastal už při registraci, ale nakonec se podařila. Aplikace často padá a seká se (několikrát za hodinu). Na druhou stranu ale představuje krásný únik do světa bez reklam a algoritmů, alespoň zatím. Pro mě je to příjemná změna.

Sledovat mě můžete jako @dfashion.cz

Vero

Pinngle:

Tvůrci a správci jsou velmi milí a otevření vašim názorům. Jedná se opět o novou sociální síť bez reklam a s chatováním ve velkých skupinách. Další výhodou je možnost sdílet ve svém kanále jakýkoli obsah.

Vlastní zkušenost: Aplikaci mám teprve několik týdnů, ale followeři přibývají. Pinngle se mi líbí vizuálě a neobsahuje tolik chyb jako Vero. Je ale méně propracovaný a nevidím v něm tolik potenciálu do budoucna.

Basic RGB

Telegram

Ano, telegramy si posílaly už naše praprababičky, ale nebojte, kvůli instalaci nemusíte na poštu. 🙂 Ke stažení aplikace vám stačí App Store nebo Google Play a už můžete vesele chatovat v obrovských skupinách uživatelů a bez reklam.

Vlastní zkušenost: Jde o ideální propojení influencerů z Instagramu, kde jsou skupiny omezeny počtem v jednotkách a brzy mají být zakázány úplně.

IMG_5092

Fashionblogy.cz

Najdete tu snad všechny známé české fashion blogy. Pokud ale hledáte novou krev, asi tu neuspějete.

Vlastní zkušenost: Zatím čekám na aktivaci.

Lafluence

Platformu si chválí hlavně firmy, influenceři už méně. V každém případě ale stojí za vyzkoušení, pokud tedy máte minimální požadovaný počet sledujících.

Vlastní zkušenost: Nejdřív musím získat dostatečný počet followerů (3000 na jedné sociální síti). Jedině tak budu mít do systému přístup.

Bloglovin´

Pro anglicky psané fashion blogy je tohle podobný rozcestník jako český výše zmíněný web. Příjemné je, že odsud můžete sledovat všechny svoje oblíbené blogerky.

Vlastní zkušenost: Platforma mě baví technicky i vizuálně. Zatím mám jen malý počet followerů, ale postupný nárůst zaznamenávám. Sledující jsou konzervativnější a zůstávají, narozdíl třeba od Instagramu. Registrace byla náročnější, ale po radách zkušené kamarádky se povedla.

IMG_5093

 

As an influencer, blogger or trendsetter, you should watch new trends more and fast progress in the social media world. Existing applications and platforms are changing and new social media try to attract our attention almost every day. On which we should focus? And is it worthy to use daily any of them?

Vero

At the end of February this year, social sites of many bloggers and influencers all overt the world were mad about Vero. It still has many bugs and you will not probably find there many of your friends but both – IT specialists and influencers agree that Vero has large potential. Why? You can use it similarly as Facebook and Instagram together with no algorithm. It also remind you real life and don´t bother you with any advertising.

My experience: The first problem already occurred during registration but I made it after all. The application also irritates very often with jamming. However it is nice escape to the new dimension without algorithm and paid followers. So I will stay there and I will see.

You can follow @dfashion.cz there 🙂

Pinngle

The developpers and admins are really kind and open minded. If you have some trouble you can just ask them and the problém is solved very fast. It is new social media with no algorithm and possibility to chat in big groups. I also like that you can share any content in your chanel with your followers.

My experience: I have this app only a few weeks but the number of followers is slowly increasing. The visual is very nice I think and there are not bugs like in Vero for example. However i don´t se ethere so much future potential.

Basic RGB

Bloglovin´

This is must have for all fashion blogs in English. Due to this platform, you can follow all your favourite blogs from one place.

My experience: I enjoy this platform from the visual and technical point of view. I don´t have many followers but they are more conservative and don´t go away in a minute like on instagram. The registration could be hard for small blogs but I made it with help of my friend.

Telegram:

Yes, our grandmas also used Telegrams but you don´t have to go to the post office for that app. You just download it from App Store or Google Play. Then nothing preclude chats in big groups without annoying ads.

My experience: It is ideal connection of influencers from Instagram, where groups have limited members. In the future Instagram groups will may be deleted, so hopefuly Telegram will still be her efor us.

Foto: our own/vlastní