Boty podzimu 2018 plné vzorů a barev/Fall 2018 patterns shoe trend

Celkově jsme o trendech nové sezóny informovali už před pár týdny. Teď nastal ideální čas podívat se podrobně také na boty podzimu 2018. Opět se můžeme těšit na vysoké semišové kozačky i kotníkové boty nových tvarů. Na scénu přicházejí také vylepšené „ošklivé“ tenisky a la 90. léta a oblíbené mušketýrky. Hitem je barva barolo – tmavě vínová.

Zvířecí vzory

Na krásné lodičky a balerínky s leopardím printem už asi můžeme zapomenout. Využijeme je maximálně na večerní akce. Kozačkám ale tenhle design také sedí. Jen je potřeba dát si větší pozor na sladění outfitu, aby byl výsledek elegantní a šik, ne laciný. Super in je třeba tenhle lehce bizarní tvar. Líbí se vám?

“Ošklivé tenisky”
Nejen teenageři nosí čím dál víc tenisky podivných tvarů a barev. Inspiraci sportovní obuví 90. let tyhle boty nezapřou. Myslíte, že můžou někomu slušet? Otázkou zůstává, jestli se snažit o estetiku a koupit si ty nejhezčí z nejošklivějších, nebo tenhle patrend dovést k dokonalosti nevkusnou barevností.
Semiš a čím vyšší, tím lepší
Natahovací až ponožkové kozačky na podpatky krásně zahřejí a můžou být i příjemné. Pokud tedy nepřeženete výšku podpatku a nepřekvapí vás déšť nebo dokonce sněžení. Semiš se krásně přizpůsobí, vypadá elegantně a luxusně. Vyžaduje ale větší péči než klasická či veganská kůže. Rozhodně tení třeba omezovat se jen na neutrální tóny. Boty podzimu vypadají dobře i ve vínové nebo zářivé inkoustové modré.

Mušketýrky

Vysoké kozačky z hladké i broušené kůže se šněrováním vzadu skutečně boty z Francie 17. století připomínají. Jsou krásnější v černé, hnědé nebo jiné barvě?

„Upcycling”
Patchwork se nosí i na botách.
Tenhle design rafinovaně doplní jednobarevný outfit. Alespoň trochu rozsvítí české ulice, ve kterých s příchodem prvních mrazíků už zase převládá černá. Navíc, pokud se boty opravdu vyrábějí ze zbytků, uděláte také něco pro přírodu.
Nesmrtelné válenky
Tyhle botky budou mít slovo spíš v zimě, ale už teď je vídáme u zimomřivých jedinců a ve výlohách obchodů. Já jsem jim dlouho odolávala, ale minulý rok si mě díky smallbigshop.cz získaly.
Foto: vlastní a fsjshoes.com

Overall, we reported on the new season trends a few weeks ago. Now is the perfect time to look in detail the shoe autumn 2018. Again, we can look forward to high suede boots and ankle boots new shapes. Improved „ugly“ sneakers also come to the scene and in the late 1990s and popular musketeers. The hit is color barolo – dark wine.

Animal prints

We can probably forget about the beautiful booties and ballerina with the leopard prints. Maybe we can use them for evening events. But this design also sits. You just need to be more careful about matching the outfit to make the result elegant and chic, not cheap. Super in is to have this slightly bizarre shape. Do you like it?

Colorful Suede boots, the higher the better

The stretched to sock heels boots are warm and can be enjoyable. Of course, if you do not overcome the height of the heel and you will not be surprised by rain or even snowfall.  It beautifully adapts, looks elegantly and luxuriously. However, this type of shoe requires more care than traditional or vegan skin. It is not definitely necessary to restrict yourself to black suede boots. Your new autumn love look good even in burgundy or bright blue ink.

Brown suede boots

Also brown or beige tones suit this type well. What do you think of combination of leopard print and this shape?

„Upcycling“

Patchwork seem to be a trend not only in home decor but also in your closet. Mixing looks pretty cool. Moreover, when it is really made from the rubbish, you also help our nature.

Photo: Fsjshoes.com