Designové doplňky českých značek 2018/Czech design accessories

Ke konci října už je pomalu čas podívat se, které české designové doplňky jsem si v roce 2018 oblíbila nejvíc. Možná ještě najdu do Vánoc nějaké poklady, které si pochopitelně nenechám pro sebe, ale zatím bych to viděla na…

Šátek Anoniem

Originální design šátku ještě pozvedne dokonalý materiál. Vlnu prostě žádnou umělinou nenahradíte. A to kreativní Ivana Beberová, která stojí za značkou Anoniem, dobře ví. Vyhovuje mi několik možností nošení podle nálady a počasí. Zamilovala jsem si i balení, skoro se mi nechtělo ho rozdělávat. V praktické krabici ho pak můžete skladovat, tedy alespoň přes léto. V zimě se tam nejspíš moc neohřeje. Máte rádi působivé a praktické detaily? Pak na tyhle šátky a šály určitě mrkněte! Teď do 31.10. dokonce běží soutěž!

Batoh Vuch

Konečně jsem se asi po dvou desetiletích vrátila zpátky k batohu. Naposledy jsem ho dobrovolně nosila asi v první třídě. Kvůli bolavým zádům jsem ale přehodnotila svoje priority. Do tohoto batůžku se všechno vejde a nebolí z něj záda. Univerzální černé provedení se zlatými detaily z něj dělá skvěle kombinovatelný kousek vhodný do práce, do města i na menší nákup. 

Taštičky a zrcátka Monopolo

Dámy z Brna, které stojí za značkou Monopolo jsou neskutečně příjemné. Je vidět, že je jejich práce baví a vyznají se v ní. Ať už jde o materiály, kouzelné designové vychytávky nebo vlastní prezentaci. Poprvé jsem se s nimi setkala na pražském Dyzajn marketu, kam mě samy pozvaly, za což jim moc děkuji. Kromě u nás ojedinělých polo triček, o kterých ještě bude řeč, mají i stylové doplňky – pásky, taštičky, zrcátka apod. Věřte mi, že vybírání bylo moc těžké. Třešničkou na dortu je eko papírové balení.

Ponožky

Podceňované ponožky můžou krásně oživit nejen pánský outfit. I my ženy z nich někdy můžeme udělat nejzajímavější kousek, třeba ve spojení s černou od hlavy až k patě. K polobotkám a mokasínám na podzim naprosto ideální. Zamilovala jsem si značky s hravým designem a super materiálem Vuch a Pavel Brejcha. Tleskám i papírovým krabičkám, konec plastům!

Náušnice Jenny Jeshko a Ová

Před 10 lety jsem si každý měsíc koupila minimálně jedny nové náušnice. Pokud ne, bylo něco špatně. V současné době v duchu udržitelnosti a minimalismu nosím stále jedny zlaté, co jsem dostala k promoci. Výraznější bižuterii vytáhnu jen občas na večer. Výjimku tvoří jednoduché černé náušnice designérky alias Ová. Díky černé barvě se hodí ke všemu. Přesto upoutají – každá má jiný tvar, ale i tak k sobě krásně ladí.

Na večerní akce jsem si zase oblíbila velké krajkové náušnice designérky a majitelky nového pražského concept storu s českou módou Jenny Jeshko. Nejsou nádherné?

Napište mi na Instagramu nebo Facebooku, jaké designové doplňky letos máte nejradši vy?

Anoniem scarf

Practical and original design of this scarf  is lifted up by the perfect fabric. You simply do can’t replace the wool with any synthetic material. And very creative Ivana Beberová, who stands behind the Anonymous brand, knows it well. There are many ways to wear according to the mood and weather and I also fell in love with the box packaging great as a gift and perfect for the storage during summer. Do you like impressive and useful details? Then look for these scarfs and shawls! Until 31.10. you can also take part in a contest and get 1 scarf for free!

Monopolo cosmetic bags and mirrors

Ladies from Brno, who stand behind Monopolo brand, are incredibly nice. It is obvious that their work is enjoyable and they confessed in it. Whether it’s materials, magical design creations or  presentation itself. I met them for the first time during Prague Dyzajn Market where they invited me. I was so happy for that. Besides their unique polo t-shirts, which are still to be talked about, they also make stylish accessories – straps, pockets, mirrors, etc. Believe me, the choice was too hard :). Eco paper wrapping included.

Vuch backpack

Finally, I have found perfect backpack for me. So, I started wearing it again after 20 years 😀 It really helps my back and I love it’s original but minimal design. Black colour goes with anything and the size suits me well. I don’t know anything better for work, to the city and for small shopping.

Socks

Underrated socks can revive your outfit and make it even better. Even women can make the most interesting piece from them. For example in connection with whole black outfit. It looks amazing with loafers or moccasins in the autumn season. I fell in love with playful and sophisticated brands Vuch or Pavel Brejcha.

Jehnny Jeshko and OVÁ earrings

Ten years ago, I bought at least one new earrings every month. If not, something was wrong. Currently, in the spirit of sustainability and minimalism I almost all the time wear the same gold ones (A gift from my mum for graduation). I put more striking jewelry on only occasionally for the evenings. One exception are simple black earrings by OVÁ designer. Thanks to the black color it fits to everything. Each earring has a different shape which is very attractive I think, but it also blends nicely with each other.

For the parties and celebrations, I also like big lace earrings by talented designer and owner of the new Prague concept store with Czech fashion Jenny Jeschko. Aren´t they wonderful?

Tell me on Instagram or Facebook, what are your favourite design accessories for this season?