Domácí a kupované přírodní peelingy i pro citlivou pleť

Po delší době se podíváme na kosmetické téma – peelingy na obličej i na tělo. Tenhle týden totiž máme s dalšími blogerkami výzvu #beautyrestart po karanténě. Peelingy na tělo si ráda vyrábím doma, i když mám dobrou zkušenost třeba s peelingem od Nature Box nebo kávovým peelingem od Vivaco. Pozor na to, že i suchá a citlivá pleť peeling čas od času potřebuje. Sama ho používám na obličej klidně jednou týdně a na tělo jednou za 14 dní. Pak jsou výjimky po slunění apod., ale během roku se dnažím tuhle frekvenci dodržovat. Sami si musíte vyzkoušet, jak to vyhovuje vám, je to dost individuální. A jaké peelingy jsem si oblíbila v poslední době?

Na obličej mám teď favorita od Cannor

Na tělo si pravidelně připravuju solný peeling podle velmi jednoduchého a rychlého receptu ze surovin, které mám běžně doma v kuchyni a v lékárničce. Stačí mi asi tři lžíce kokosového oleje, který ale můžete nahradit i olejem mandlovým nebo olivovým. Jen pozor, aby měl vybraný olej jemnou strukturu. K tomu přidám 4 lžíce jemnější mořské soli a 8-12 kapek některého z mých oblíbených esenciálních olejů od Dify.cz. Snad vždycky mám doma levandulový, který mi pomáhá při nespavosti a přidávám si ho i do koupelí. Tentokrát jsem vyzkoušela třeba anýzový, který je takový hřejivější a je vhodný i do jídel.

V procesu výroby 🙂

Nejprve dám do misky olej, pak přidám sůl a nakonec vonnou esenci. Všechno důkladně promíchám a rovnou využiju, ideálně po sprše, kdy je prokrvená pokožka na peeling dobře připravená. Pokud mi část zbude, vždycky mám doma prázdnou dózu po soli nebo nějakém kosmetickém přípravku, kde můžu peeling uchovávat.

Jindy vyměním sůl za cukr a vytvořím si cukrový peeling, poměr ostatních surovin zůstává stejný. Pokud je cukr hodně jemný nebo ho ještě rozemelu. bez obav si tuhle variantu aplikuju i na obličej. Obecně mám nejradši právě univerzální peelingy, které se dají aplikovat jak na tělo, tak na obličej, krk a dekolt. Přesně takový je i můj oblíbený kupovaný peeling od české značky přírodní kosmetiky Cannor.

Peeling Cannor obsahuje pochopitelně konopný olej jako většina jejich produktů, ale i můj oblíbený „kokosák“. Nejčastěji ho používám na pleť obličeje, protože je hodně jemný, ale rozhodně neuškodí ani pokožce těla, naopak. Kromě olejů pochopitelně obsahuje i malé čisticí částečky – z růžové himalájské soli a kukuřičného škrobu. Kromě toho v něm je vitamín C, E a glycerin, žádná chemie, ta je podle mě u peelingu naprosto zbytečná.

Peeling má jemnou strukturu. Na vůni jsem si musela zvyknout, ale už se mi líbí.

Chápu, že někdo má problém například s přírodními šampóny, když má extrémně mastné vlasy, i když i tady existuje řešení. Peeling ale opravdu funguje skvěle i z čistě přírodních složek. Navíc můžete využít i některé „zbytky“ jako třeba kávový lógr. Mimochodem kávový peeling bych vám také doporučila vyzkoušet.

TIP NA ZÁVĚR: V poslední době se v drogeriích stále častěji objevují i peelingy na rty. Já používám buď S láskou Emily , nebo svůj osvědčený recept z dětství – smíchám lžičku medu se lžičkou cukru, nechám působit asi 10 minut a pak smyju. Trochu té směsi vždycky záhadně sním, tak snad mi to neublíží. 😀

Jaké peelingy používáte vy? Spoléháte na domácí zdroje nebo je kupujete? Budu ráda za info třeba na mém Instagramu nebo Facebooku.