Jídlo v láhvi do práce i cesty/Food in a bottle for busy days

Myslíte, že ve spěchu nebo na cestách není možné se stravovat zdravě? Dnes už to úplně neplatí. Existují totiž drinky nebo tyčinky, které vám dodají energii stejně jako plnohodnotné jídlo. Kromě toho obsahují vyvážený poměr živin. Já osobně jsem vyzkoušela značku Saturo. Jak chutná a zasytí opravdu jako oběd?

Poprvé jsem podobné tyčinky, které mohou nahradit jídlo, viděla v nějakém biobchodě v berlínské čtvrti Kreuzberg. Dvě jsem ze zvědavosti koupila, ale moc nám nechutnaly. Při velkém pracovním vytížení nebo na cestách občas klasické jídlo nestíhám, a proto jsem pátrala po dalších možnostech. Minulý měsíc jsem pak narazila na Saturo.

Jejich drinky mají různé příchutě – vítězí jednoznačně čokoládová. Vanilková mi tolik nechutnala, ale to je tím, že vanilku nemám ráda v ničem. Letní edice a originální verze  jsou také moc dobré. Všichni kofeinoví závislých pozor – existuje i kávová varianta s obsahem kofeinu. Musím ji co nejdříve ochutnat.

Pokud jde o složení, vyhovuje i veganům a lidem s bezlepkovou či bezlaktózovou dietou. A jak zasytí? Podotýkám, že já jím opravdu hodně a navíc mám dost pohybu. Přesto mě drink oběd nahradil. Po pár hodinách mi stačila menší svačina. Jiný den jsem se snažila nahradit lahvičkou Saturo večeři. Na hodinu nebo dvě pocit hladu zmizel a potom jsem si udělala jen zeleninový salát. Ten den jsem ale téměř nejedla, takže nic zvláštního. 🙂 Na výlet do batohu si pak můžete přibalit tyčinku. Obsahuje jen malé množství lepku a cukru, přesto chutná výborně. V každém případě je mnohem zdravější než všechny ty čokoládové a zbytečně sladké.

Ekoaktivisti jistě ocení recyklovatelné balení všech produktů. Obě verze jsou navíc poměrně skladné, takže můžete Saturo nosit neustále s sebou. Velikost tetrapakového obalu je 330 ml, podle mého názoru ideální. V nabídce značky ale najdete i 500 ml lahve pro velké jedlíky.

Máte vy osobně zkušenost s takovými produkty? 

Do you think that it is impossible to eat healthy in a hurry or while traveling? Not really nowadays because we have magical drinks or bars! It gives you a lot of energy and it contains a balanced ratio of nutritients. I personally tried Saturo food. Is it delicious and does it replace a whole meal?

Their drinks have various flavors. Not surprisingly chocolate is my favourite. I didn’t like vanilla so much but that’s because of my approach to this taste at all. Summer edition with banana and original version are also very good. Great news for all caffeine addicted people, Saturo offers coffee flavor too. Moreover real coffee is inside. I look forward trying it!

In case of  composition, drinks are vegan, gluten free and dairy free. And how it saturates you? Even thought I eat a lot and I do some sports, one drink replaced my lunch well. After a few hours, I just need a small snack. Another day, I wanted to drink Saturo instead of dinner. I wasn’t hungry for one or two hours and than I only had a vegetable salad. However I didn’t eat from brunch that time, so nothing special. When you travel, you can pack a Saturo bar – much better than normal chocolate and other sweet bars.

If you are into sustainability, you will also appreciate recyclable packaging. Both versions have accurate size, so you can take it everywhere with you. Tetrapack is 330 ml and bigger bottle 500 ml.

Do you also have any experience with similar food?