Kabelky z recyklovaného papíru a zbytkového materiálu/Handbags made from recycled material and waste

Doslova každý už v dnešní době slyšel o sustainable fashion i upcycling projektech. (Takže není potřeba sáhodlouze vysvětlovat tyto pojmy.) Ale co nás těší je vlastně to, že tyhle koncepty vidíme čím dál častěji fungovat v praxi a hlavně, že se dostanou i do našich končin. Tedy dva projekty – UASHMAMA a TEABAG, aneb co můžete zhotovit z recyklovatelného papíru a jak lze využít odpadový materiál. Třeba na kabelky.

Vnitroblock_Uashmama

UASHMAMA® (čti wash mama), to jsou kabelky z recyklovatelného papíru, které objevily tři Slovenky v Toskánsku v městečku San Gimignano. Majoritní částí je celulóza, která tvoří 98 % z materiálového složení. Zbývající dvě procenta pak činí latex. Celulóza je v tomhle případě získávána jen a pouze z odpadového dřeva. No a pokud, milé dámy, nerady potkáváte někoho se stejným modelem a chcete vlastnit originál, zajisté vás tento koncept potěší. Protože co kus to opravdu originál, a to platí i o barevnosti. Barvy jsou totiž ručně namíchané, čili se nestane, že se namíchá naprosto identický odstín. Uši kabelek se pak vyrábí z kůže nebo tkaniny. A kam pro tyhle papírové kabelky a batohy? Pořídit je můžete třeba ve Vnitroblocku v pražských Holešovicích (kde objevíte spousty dalších pokladů). Kabelky koupíte zhruba od 2500 Kč. Nejprve ale můžete materiál vyzkoušet na malých taštičkách a sáčcích do domácnosti za „pár stovek“ :).

 

IMG_2133

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším ryze českým sustainable projektem je kolekce tašek TEABAG od Pavly ZimmermannovéTEABAGy Pavla zhotovuje ze zbytkového materiálu, který zůstává v čalounických dílnách jako nevyužitý odpad.  Kolekce tašek TEABAG, která našla svoji inspiraci v čajových sáčcích, vznikla při studiu módního designu na Scholastice. Cena za koženou kabelku se pohybuje okolo 3000 Kč. U ostatních materiálů pak kolem 1500 Kč.

teabag

Concepts connected with sustainability and upcycling appear not only in fashion more and more. So, we do not have to explain you these phenomenons. What pleases us much about that is that we can see upcycling projects even in the Czech Republic. Namely we will present you two brands in this article – TEABAG and UASHMAMA.

UASHMAMA  bags, handbags, cosmetic bags and backpacks are made from recyclable paper are handbags from recycled paper, which was found by three Slovak women in Tuscany, in the town of San Gimignano. The majority is formed by cellulose, which constitutes 98 % of the composition. The remaining two percent are made from latex. The Cellulose is in this case obtained only from wood waste. Well, if you, dear ladies, hate that you alwas meet someone with the same model and you relly want to own the original, you will certainly love this concept.

You can be sure that each piece is really original, concerning colors. The colors are mixed by hand, so you cannot get perfectly identical shade. Ears of these handbags are made of leather or another organic fabric. And where are those “paper” bags and backpacks presented? You can buy them in Vnitroblock Holešovice (where you will discover plenty of other treasures J). The handbags price starts at CZK 2500. However first, you can try out material on small bags and sacs used at home interior for a „few hundred“.

Another purely Czech sustainable project is a collection of TEABAG bags from Pavla Zimmermannova. She makes it from residual material that remains in the upholstery workshop as unused waste. The designer found its inspiration in teabags while she was studying fashion design at Scholastic. The price for a leather handbag ranges around CZK 3,000. For other materials, then around CZK 1,500.

 

Foto a více info: facebook.com/uashmamaskcztea-bag.cz