Nej módní kousky zimy 2019/ Winter fashion pieces of 2019

Letošní zima je i v Praze nezvykle dlouhá a mrazivá. Musela jsem si ji tedy zpříjemnit několika teplými a praktickými kousky. Už aby bylo jaro! Ale ještě si víc než měsíc počkáme. Zatím se pojďme podívat na tyhle módní must haves pro chladné dny. Některé z nich využijete i v příštích měsících a nebo dokonce celoročně.

Kabátek ideální do zimy na horách i v Praze

Kabát Kara
V rámci spolupráce jsem si mohla vybrat něco od české značky Kara, která existuje už neuvěřitelných let 70 let. Dělá hlavně kožichy a kabáty z pravé kůže, které já nosit a propagovat nechci. Na druhou stranu, snad od 15 jsem snila o tom, že si aspoň jeden kousek od téhle značky pořídím. Tehdy jsem do prodejny Kara poprvé zavítala při návštěvě Prahy a hned jsem pochopila, že to je výjimečná značka. K mému nadšení jsem zjistila, že jde o český brand, a už jsme jen snila, až se tam obléknu. Tehdy ještě nikdo žádné pravé a nepravé kožešiny neřešil, jo, byla to krásná bezstarostná doba.
Ale zpět ke kabátu. Vybrala jsem nakonec černý z umělé kůže, nemůžu si prostě pomoct, v zimě mi to s barvami příliš nejde. Snažím se ho ale kombinovat s výraznými svetry a halenkami. Extra praktická je kapuce, letos v zimě už jsem ji využila mockrát, dokonce i v Praze. Nejlépe vypadá v kombinaci s kalhotami nebo džínami. Jdou k němu i podpatky. Jednou jsem to neodhadla a vzala si pod kabát sako. To byl pak celý outfit zbytečně těžký a teplý, kromě téhle nevhodné kombinace je ale skvělý. – 2000 Kč.

Kabelka na notebook, diář i svačinku

Červený svetr zn. Sekáč
Impulzivním nákupem bylo pořízení krásného pleteného svetru, původně z Manga. Objevila jsem ho na Vinted a věděla jsem, že bez něj Vánoce a celkově zimu “nezvládnu”. A opravdu, je to teď asi můj úplně nejoblíbenější svetr. Vzala jsem si ho už na nejedno portrétní focení a jinak ho nosím minimálně jednou týdně. Vždycky mám díky té krásné a zářivé barvě lepší den. A co k němu? Třeba s kabátem z Kary ladí dokonale. – 400 Kč

Sladěné líčení a nehty ❤️

EKabelka Kara
V případě kabelek kůži volím, o tom už jsem se zmiňovala. Vydrží totiž roky, ne je měsíce, jako ty umělé. Až najdu kvalitní veganskou variantu za rozumnou cenu, ráda svůj postoj změním. Nebo pokud o nějaké víte, dejte mi určitě vědět! Každopádně nic není černobílé a i umělá kůže je problém. Hezky o tom píšou třeba tady. Často tuhle problematiku řeší i moji oblíbení blogeři @marblog nebo @czechfashionisto.Každopádně jsem zhřešila a pořídila si ještě jednu ideální a super univerzální office kabelku. Jen je díky propracování trošku těžší, ale jinak jí nemám co vytknout. Design, provedení, uspořádání i velikost za mě na jedničku. – 3500 Kč.

Šála (deka) Loreak
Moje módní kousky zimy nepostrádají extravaganci
. Každou sezónu aspoň jeden nebo dva nosím. Najdou se sice hejtři, ale to vás nesmí odradit. Móda je přece od toho, aby nás bavila, ne? Tahle šála a la deka z Freshlabels mě baví moc! Využijete jí třeba při cestování mezi různými teplotními pásy – já ji měla na cestu na Mallorcu. Na přesun z Prahy do Berlína, odkud jsme odlétali, byla ideální. Zavazadlo řešit nemusíte, šálu si při vstupu do letadla jednoduše obléknete na sebe. V letadle jste tedy v pohodě a v cílové destinaci na šále klidně můžete ležet na pláži. 🙂 – 1200 Kč.

Šála je skvělá na přesuny 🙂

Boty Zoot

Na Zoot jsem si zatím pořídila asi 4 věci a 3 z toho byly boty. Hodně záleží na nabízené značce, ale ve výprodejích měli některé za super ceny a navíc kvalitní. Jedny jsem normálně koupila. Ty letošní mám ale za poukaz z focení pro tenhle eshop. Jinak by se mi zdály drahé na to, že podpatky obuju asi 10x za zimu 🙂 (zhruba 1500 Kč). Kupodivu jsou ale pohodlné, takže jsem v nich už vyrazila víckrát. Originální design má svoje odpůrce i příznivce a samozřejmě se nehodí ke všemu. Nejlépe podle mě vyniknou ve spojení s úzkými kalhotami nebo jednoduchou pouzdrovou sukní.

Botky ideální do práce i do divadla, jen trochu extravagantní 🙂

C

Jaké jsou vaše nej módní kousky zimy 2019?

Winter of 2019 is unusually long in Prague. It is freezing cold and we still have to wait for spring more than a month. So, I have to make this season more pleasant by wearing my favourite fashion pieces. 

Would you like to see them or would you rather know some trends for upcoming SS 2019? I will do both for you but let’s see my winter must-haves first. 

Kara coat

As a part of collaboration, I could choose something from Czech brand Kara, which already exists for 70 years. Isn’t it unbelievable? They mostly produce furs and coats made from real leather, which I do not want to promote. On the other hand, perhaps from 15 I dreamed of buying at least one piece from this brand. I firstly visited Kara store when I visited Prague, and I immediately realized that it was an exceptional brand. To my enthusiasm, I found out that it is local and it has long tradition here. After that I was only dreaming about dressing up there. At that time, no real and faux fur problems was ever solved. Yeah, it was a beautiful easy time but back to the coat. I have finally chosen black color one made from faux leather. I can’t help myself but I’m not very good in wearing colours during winter. However, I try to combine it with colorful sweaters and blouses. Its hood is super practical, this winter I have used it many times, even in Prague. Combination with trousers or jeans looks the cest I think. Heels go together with it too. Only one day I did not get it and I took a jacket under my coat. That made all the outfit unnecessarily heavy and warm. So, except for this inappropriate combination it is great. – 80 euros.

Do you love black and red combo? Including makeup?

Red secondhand sweater

Buying this sweater was quite impulsive purchase. Yes, it is not typical for me but I don’t regret it either. I saw it on Vinted.cz and I said to myself that I can’t spend Christmas and winter without having it. The sweater accompanied me to portrait shootings and it is really my favourite one. I wear it almost every week and it always makes m day. It suits very well for example with the coat from Kara (15 euros).

Red cozy sweater and coffee ❤️

Kara handbag

In case of handbags I prefer real leather as I have already explained here. The reason is quality and possibility to have one bag for years not only months. Until I find a good vegan variant for a reasonable price, I will not change my attitude I am afraid. Or if you know some, please let me know! Anyway, nothing is black and white and faux leather is also a problem. Find interesting article about it here. Of course this is also subject of interests of my favorite bloggers @marblog or @czechfashionisto. Anyway, handbags are my guilty pleasure and I bought another perfect and super universal piece for the office. It’s just a little heavier because fo the sophisticated design but otherwise I have nothing to say. Design, design, layout, and size for me at one. – 3500 CZK.

Loreak scarf (blanket) 🙂

Original clothes makes my wardrobe more interesting. I buy something extraordinary every season. This time I fell in love with scarf from Freshlabels. I did not know this brand – Loreak before. Have you heart about it? This scarf looks like a blanket and it is great for travels. I work it during our trip to Mallorca, as a scarf between Prague and airport in Berlin and as a blanket on the beach in Palma de Mallorca.

V zimě elegantně nebo za sněhuláka? 😀

Shoes from Zoot.cz

These aristocratic shoes are also a bit extravagant and surprisingly very comfortable, so I love them. You can wear it to work and also to the theatre. It domintes the outfit, so it goes well with minimal skirts or dresses in neutral colours. As I bought it on Zoot.cz, I want to know your opinion on this eshop?

And my last question is: What do you like to wear this winter?