Tetovací studia využijí prach z motorek a nejen to

Tetování z prachu z motorky nebo třeba tetování, které mění barvu v závislosti na vašem zdravotním stavu. Ne, tohle není hollywoodská scénka z filmu. Ve světě plném inovací a stále se zdokonalujících technologií je i tohle možné. A možná, že i časem běžně dostupné.

tetovani

Americká společnost, která se věnuje výrobě motorek, uvedla jako první na trh tetovací barvu s uhlíkovým prachem z motorky. Barva získala název Indian Motorcycle Ink a vyrobena byla z motorky Indian Super Hooligan, kterou patří motokrosovému jezdci C. Hartovi. Pod Vaši kůži si tak můžete nechat vrýt tuhle bezpečně upravenou barvu. Zatím pouze ve dvou amerických tetovacích studiích, a to Hart & Huntington a Vatican Studios.

tetovani2

Tým vědců z Harvardu a MIT přišel s další zajímavostí, když vyvinul speciální inkoustovou barvu, která dokáže vytvořit biosenzorické tetování, díky kterému mohou například diabetici sledovat hladinu cukru v krvi. Inkoust s názvem DermalAbyss zatím ještě není běžně dostupný pro veřejnost a je stále v procesu testování (momentálně se testuje na prasečí kůži). DermalAbyss dokáže sledovat hladinu pH, koncentraci sodíku a glukózy v krvi. Inkoust se stane hnědým, pokud je ve Vašem tělem nadbytečné množství glukózy. Jestliže se v krvi objeví příliš mnoho sodíku, tetování dostane zelenou barvu. No a pokud se Vám změní pH krve, inkoust na kůži se získá růžovou barvu.

tetovani3

Foto: iflscience.com, indianmotorcycle.com