Opalování přírodně/Natural sunbathing

Naštěstí jsem nevěřila kolegovi, který prohlásil, že se v Polsku určitě neopálím. Natož pak, abych se spálila. Pro jistotu jsem si tedy s sebou vzala přírodní opalovací olej. Kosmetiku na opalování v bio kvalitě jsem testovala vůbec poprvé a musím říct, že vše dopadlo skvěle. Neslunila jsem se celé dny, takže jsem si v pohodě vystačila s ochranným faktorem 10. Pokud ale rádi na pláži trávíte dlouhé hodiny, doporučuji i na sever Evropy ochranu vyšší. Přece jenom v současnosti bývá i tam okolo 25 a sluníčko má sílu.
Samozřejmě záleží i na barevném typu. My s blond vlasy a světlýma očima bysme rozhodně neměli nicpodceňovat. Jen se hezky namažte, i když je pod mrakem! Já to jeden den neodhadla a trošku jsem se spália. Každopádně přírodní olejíček od Bioaroma vyrobený v Řecku zafungoval. Jeho vůně se zalíbila i mému příteli, a to je co říct. Je přesně ten typ, který by nejradši používal na všechno indulonu nebo spíš nic. Spojení kokosového a avokádového oleje ale zafungovalo.
Kromě opalovacího oleje mám od stejné značky i olej odličovací. Z mastné pleti se mi totiž pomalu stává suchá. Problematická ale zůstává i nadále, a tak jsem hledala vhodnou alternativu. K tomu používám růžovou vodu pro osvěžení a dočištění pleti. Olejíček je ale základ, obsahuje extrakt z heřmánku a dalších bylinek, jojobový a ricinový olej. Kromě toho nádherně voní.
Více o Polsku napíšu v samostatném článku v příštích týdnech. Dovolenou tam ale rozhodně doporučuji. U moře mají duny skoro jako v Dubaji, historická města jsou také krásná. S trochou štěstí nebo kapkou oleje se tam navíc určitě nespálíte. 🙂
Jakou přírodní kosmetiku na opalování používáte vy? A víte o podobných produktech po opalování?
Fortunately, I did not trust my colleague, who said I do not have to be afraid of sunburnt in Poland. I took a natural sunblock with me. I’ve tested organic sunbathing cosmetics for the first time, and I have to say that everything went well. I dont’t like sunbathing all day so I’m fine with a 10 protective factor. If you like to spend long hours on the beach, I also recommend higher protection in the north of Europe. The temperature moves around 25 degrees and the sun is strong.
Of course, it depends on your color type. We, with blond hair and blue or green eyes, should certainly not underestimate anything. Even if it’s cloudy, it does not mean anything at all, take your sunscreen with you! I it one day and I got a little sunburnt. Anyway, the natural oil produced in Greece from Bioaroma worked well. Its scent also pleased my boyfriend, and that’s big surprise because he’s exactly the type who prefer classic Nivea or nothing. Not surprisingly, he loves the amazing combination of coconut and avocado oil.
I have a facial oil from the same brand. My oily skin is slowly getting dry. Hovewer, it remains problematic, so I was looking for a suitable alternative. For this reason I still use rose water for refreshing and skin cleansing but the oil is a base. It contains extracts of chamomile and other herbs, jojoba and castor oil. Besides, it smells wonderful.
I will write you more about Poland  in future article in the coming weeks. But I definitely recommend a holiday there. At the sea, dunes are almost like Dubai and the old cities are also beautiful. With some luck or a drop of oil, you won’t certainly get burnt there. 🙂
What natural sunbathing cosmetics are you using? And do you know about similar products after sunbathing?