Čištění zubů dřevěným kartáčkem a přírodní pastou/Cleaning teeth naturally

Začalo to láskou na první pohled, a to k růžovému kartáčku na zuby z pravého dřeva. Objevila jsem ho při návštěvě Španělska v prodejně Natura a jak už to bývá, nezůstalo jen u jedné změny. Brzy jsem se začala pátrat také po přírodních pastách na zuby, ideálně s bělícím účinkem a ochranou dásní. Nejvíce se mi osvědčila propolisová pasta od Plevy.

IMG_6121

Vydrží minimálně 3 měsíce

Dřevěné kartáčky jsem si raději pořídila hned dva, protože u nás stále vyjdou dráž. V přepočtu přišel jeden na pouhých 90 Kč a po třech měsících používání je stále jako nový. Často slyším, že se dřevo po čase začne roztahovat a ničit, protože kontakt s vodou mu nesvědčí. Zatím se nic takového nestalo, dřevo je netknuté a štětinky drží. V ČR je prodává například Econea nebo úplně nový e-shop 2nature.

IMG_4481

Stejně dobrou zkušenost mám i se zubní pastou Pleva. Za krásných 137 Kč máte se 75 gramy vystaráno na 2-3 měsíce. Záleží, kolik pasty si dáváte. Mně stačí kulička hrášku ráno a večer. Díky tuhé a husté konzistenci stačí pasty méně. Jedinou nevýhodou je, že musíte maličko přitlačit, když pastu vymačkáváte. Alespoň tak zamezíte plýtvání. 🙂  Nová edice pasty se už vymačkává bez problému.

IMG_4212

Příjemný pocit

Oceňuji také příjemné nedráždivé složení této zubní pasty. Dásně méně krvácí a zuby nejsou citlivé. Pokud jde o bělicí účinek, je propolisová pasta lepší než známý nepřírodní Sensodyn nebo Elmex. Navíc po ní mám svěží dech a pocit čistoty trvající několik hodin.

Sladěné barvy

Všechno samozřejmě musí dobře vypadat a ladit. Tubička s pastou a kartáčky tvoří krásnou světle růžovou soupravu, která bude ozdobou každé koupelny i toaletní taštičky. Ovšem hrozí, že si k ní začnete přikupovat další kosmetiku ve sladce růžových tónech.

Co vy? Používáte organické produkty v zubní hygieně? Přemýšlíte o tom, nebo se vám to zdá jako hloupost?

IMG_5968

The story started falling in love with toothbrush made from wood. I found it during my trip to Malaga in south Spain in a Natura brand store. However it wasn’t the only change  I made in my dental hygiene. Very soon I also started to look for a natural toothpaste, ideally with whitening complex. After a while I found my favourite propoli toothpaste by Pleva.

Toothbrush for minimum 3 months

I rather bought more than 1 toothbrush because it is still cheaper than in the Czech Republic. The pack of 2 pieces costs 7 euros and it looks brand new after 3 months of everyday use. I usually hear that the wood can damage very soon and easily but nothing like that happened. You can also buy it here in Czechia for example on Econea or newly on 2nature.

i have the same great experience also with propoli toothpaste by Pleva. For approximately 5 euros, you can have 75 grams of very effective toothpaste made from 100% organic ingredients. It depends on how much you out on your toothbrush but you dont need as much toothpaste as normally because it is really heavy and dense. The only disadvantage is that you have to push more. Nevertheless you can prevent waste. 🙂

Nice feeling and whitening

I also appreciate that Pleva toothpaste gently take care of my gums and helps me with whitening my teeth. As I drink coffee and red wine almost daily 😀 it is really not easy but I can see the results!

How about you? Do you use natural dental products? What are your favourite ones?

Foto: vlastní