Víc než jen masáž

Taky si musíte často připomínat, že je potřeba relaxovat? Tím spíš, pokud jste unavení a vystresovaní z práce, bolí vás záda a možná máte i další obtíže. Já si to opakuju snad každý den a pomalu se učím odpočívat. Po práci si občas dopřeju zasloužené volno a zajdu si třeba do wellnessu, na masáž nebo na něco ještě lepšího – masáž s bemerterapií. Slyšeli jste už o téhle metodě? Pokud ne, nebo byste se přece jen chtěli dozvědět víc, čtěte dál! Shrnula jsem vám tu, jak mi masáž v kombinaci s Bemerem pomáhá na bolavou krční páteř, ale mám pro vás i další o téhle novince.

S Bemerem 🙂

Nejdřív k samotnému Bemeru. Vznikl v a terapie spočívá v tom, že přístroj vysílá speciální impulzy, které působí na buňky lidského těla a zlepšují mikrocirkulaci. Právě nejmenší cévy v našem těle jsou pro krevní oběh velmi důležité a je potřeba, aby správně fungovaly. Když jsou unavené a poškozené stresem nebo špatnou životosprávou, přichází na řadu Bemer terapie. Samozřejmě není všemocná a je potřeba i změnit životní styl, ale dokáže do začátku hodně pomoct. Využívá se nejen při bolestech zad či kloubů a problémech ze stresu, ale i po úrazech, operacích apod. Pomáhá také nedonošeným miminkům…

Každopádně masáž s Bemer terapií je pro nás, co máme sedavé a stresující zaměstnání naprosto ideální. Sama jsem už několikrát byla na úžasné masáži celého těla na klinice Esthesia u moc milé a šikovné terapeutky Evy Kavanové. Celá procedura trvá zhruba hodinu a určitě nedoporučuji potom nikam spěchat. Pokud je to ale nevyhnutelné, na klinice Esthesia se vám pochopitelně přizpůsobí. A pozor, nemusíte být zrovna z Prahy, tyhle šikovné přístroje už mají k dispozici maséři a terapeuti po celé ČR. Jen tam vám zatím nedokážu žádného osobně doporučit. 🙂

A ještě jednou

Masáž je příjemná, rozhodně nebolí, naopak. Paní terapeutka se nevěnuje jen zádům, ale i krční páteři, hlavě, rukám a nohám. Nakonec vám ještě promasíruje záda některým z voňavých olejů podle vašeho výběru.

V čem vidím výhody oproti klasické masáži? Zatímco po klasické masáži mě den až dva všechno ještě víc bolí, po této proceduře se ještě druhý den cítím plná energie.

Jaké jsou nevýhody? Napadá mě jedině vyšší cena, ale ne nijak dramaticky. V dostupnosti až takovou nevýhodu nevidím, jak už jsem zmiňovala, Bemer dnes mají v každém větším městě.

Pokud jste už na masáži s Bemer terapií byli, dejte mi určitě vědět váš názor. Jestli se teprve chystáte, doporučuji neváhat, může vám to ulevit od spousty problémů. Domů bych si Bemer za cenu okolo 100 tisíc Kč zatím nekoupila, ale časem možná budu uvažovat i o tom. Případně je i možné si přístroj domů vypůjčit za ceny od 400 Kč denně.