Žvýkačková bota aneb recycle projekt/Gumshoe made from used gums

Koho by neotravovalo, když se mu nalepí na botu cizí vyžvýkaná žvýkačka. Jako naschvál navíc nejde jen tak jednoduše odlepit. Možná, že nejlepším řešením je žvýkačková bota Gumshoe…

Třeba na to máte vlastní fígl, anebo jste už třeba náhodou slyšeli o projektu, který se uskutečnil v Amsterdamu. Město totiž našlo zajímavý způsob jak se s tím vypořádat. Rozhodlo se vyřešit problém s vyhozenými žvýkačkami povalujícími se na ulicích po svém. Město tedy oslovilo organizaci Gumdrop a módní značku Explicit. Výsledkem tohoto je příznačně nazvané spojení Gumshoe.

Gumshoe pink

Společnosti se už dříve podařilo vyvinout materiál Gum-tec®, z něhož dále vyrábí plast nebo také gumu. Recyklování tak nabývá zase o trochu jiný rozměr. Organizace Gumdrop kromě toho po celém Amsterdamu nechala nainstalovat speciální růžové koše, kam můžete odhodit i vaši použitou žvýkačku. Máte proto jistotu, že Gumdrop zpracovává vyžvýkané, tedy odpadní žvýkačky a myšlenky udržitelnosti dotahuje do konce.

Gumshoe black

Gumshoe zatím seženete pouze v předprodeji, a to hned ve dvou variantách. Dámy si mohou obout žvýkačkové růžové boty a pro pány má firma připravenou černou verzi. Gumshoe bohužel ale není celá ze žvýkaček, jak se zprvu mohlo zdát. Recyklovaná ze žvýkaček je pouze podrážka, její vrchní část se vyrábí z kůže. Prodej tenisek byl ohlášen na červen tohoto roku a zaváděcí zlevněná cena činí 50 euro.

 

Who would not be spoiled when a used chewing gum sticks to his shoe. Moreover, it is always not just as easy to remove. Perhaps the best solution is called Gumshoe. Yes, relally sneaker made from chewing gum …

IMG_6803

Perhaps you have your own pie, or you have probably heard of a project that is realised in Amsterdam. The city has found an interesting way to deal with chewing gums overlay. They have decided to solve the problem with the ejected chewing gums lying on the streets. The city therefore approached Gumdrop and a fashion brand Explicit. Not surprising that the result of this collaboration is called Gumshoe.

The company have already developed a material called Gum-tec® in the past. It is used for producing plastic and gums for example. So recycling is getting a new dimension again. Except this, Gumdrop organization installed special pink baskets in Amsterdam. So you can throw away your used chewing gum for reusing it. Do you like this new sustainable idea?

Foto: gumshoe.amsterdam