Česká móda vzniká i v Brně, Liberci a dalších městech

Česká móda zdaleka nepochází jen z naší metropole. Také v dalších městech dnes vzniká spousta nových oděvních značek a otevírají se nové showroomy, butiky i kreativní prostory plné fashion inspirace. Dnes se pojďme podívat, jak jsou na tom s lokální módou Brno, Liberec nebo třeba České Budějovice. Další místa a s nimi spojené módní akce budou následovat.

Trendy koncept Brno šije by našemu druhému největšímu městu záviděli i v zahraničí. Nachází se na Moravském náměstí a zamilují si ho hlavně i zručnější. Jde totiž o sdílený krejčovský prostor. Pro všechny nadšence, kteří se šití chtějí teprve učit, se tu ale pořádají různá, školení, kurzy a workshopy. Pozorovatelé a módní teoretici pak můžou v prostorách místní kavárny popíjet espresso a prohlížet si módní magazíny. 🙂

brno_sije1

Dalším čerstvým brněnským počinem se CSR přesahem je Restart shop. Kromě pilotní značky Gypsy Mama propojující romský folklór s aktuálními trendy tu mají svoje místo i Nosit Brno, La Klara nebo Love Music. A proč CSR? Zaměstnání tu získají sociálně znevýhodnění, studenti i maminky na mateřské dovolené.

gypsy_mama

Jak už název napovídá, liberecký Cavalier se specializuje na pánskou módu na míru. Všem gentlemanům a kavalírům společnost jako jedna z mála nabízí k ušití oděvu i přidanou hodnotu v podobě módních konzultací a možnosti spolupodílet se na tvorbě outfitu. Kromě obleku vám rádi vytvoří třeba i originální kabát.

cavalier

Na první pohled to vypadá, že Buri Made pochází z dalekých orientálních krajin. Ve skutečnosti je to ale česká móda, která se cestováním a poznáváním vzdálených kultur pouze inspiruje. Jejím domovským městem jsou České Budějovice. Kromě pestrobarevných vzorů a netradičních střihů oceňujeme také zaměření jak na ženy, tak na muže. Ideální způsob, jak se obléct originálně a ještě se sladit s partnerem.

buri_made1

 

Foto: weby značek