Pomoc od módních a designových projektů

O Vánocích víc myslíme na pomoc druhým, s novým rokem zase chceme být lepšími lidmi. Tak se pojďme podívat na designové a módní projekty, které různými způsoby dělají nejen lidem život jednodušší a hezčí.

S Metráží jsem se poprvé seznámila díky práci pro banku, která podporovala start-upy s dobročinností. Jako jedna z osmi podniků mě zaujala úplně nejvíc, nejen proto, že jde o módu. Nabízí totiž pomoc ženám v nouzi. Šijí tu šaty a vyrábějí designové doplňky a šperky, což je může dostat z ulice nebo od násilnického partnera. Spoluzaložila ho Lucie Kutálková, velice šikovná módní návrhářka, která také z poloviny vlastní značku Leeda. To je jedna ze záruk, že z Metráže si odnesete jen krásné kousky.

O Maappi, které pomáhá autistům, Funky dog na podporu opuštěných pejsků jsem se dozvěděla z časopisu Žlutý, který pravidelně čtu na svých cestách po ČR i zahraničí. Sama jsem už dříve slyšela o projektu Táni Kuchařové Krása pomoci. Nově ho najdete i na instagramu @krasapomoci. Také myslí na seniory. Podporuje firmy v jejich zaměstnávání a stále hledá ambasadory i partnery.

IMG_3769

My pak zase na HitHit.com nakupujeme od fashion a beauty projektů, aby mohly zafinancovat reklamu a někdo se od nich dozvěděl. Navíc díky tomu získáme nádherné kousky vytvořené s láskou.

Abycho měli krásné medaile na florbalová turnaj, nechali jsme je zase udělat mladými lidmi z dětského domova.

IMG_3771

A jak pomáháte vy?

Foto: vlastní a od projektů