Levandulová Provence není božská a fashion Paříž

O tom, že Pařížanky mají styl bylo napsáno již mnoho a mnoho knih. I sama Carrie Bradshaw na chvíli neodolá hlavnímu městu Francie a „Eiffelovce“ a vymění je za svůj rodný New York. Ach ano, Paříž je centrem Haute Couture a pařížské týdny módy jsou vyzdvihovány na piedestal a stávají se inspirací pro ostatní. To však ale zdaleka neplatí pro celou Francii a už vůbec ne pro Provence.

diorelat

Tahle oblast plná malebných městeček žije především z cestovního ruchu, a tak potkáte spíše turisty nežli místní obyvatele. Je to vlastně něco takového, jako kdyby jste chtěli srovnávat módu pražských ulic a dejme tomu módu v Českém Krumlově. Do obou měst míří davy turistů, v malém Krumlově se ale moc dobře neschovají. No dobrá, to je možná trochu přehnané, ale asi chápete, kam tím mířím. Nečekejte tedy žádné trendy outfity a ani nejposlednější výstřelky z módního mola.

V Marseille, což je druhé největší město Francie, prvenství se těší samozřejmě Paříž, se už potkáte s lidmi, kteří mají na první pohled o módu zájem. Za celou svoji cestu jsem potkala pár zajímavých lokálních butiků. A jeden z nich mě opravdu zaujal, jmenoval se Souleiado. Dámské šaty a pánské košile ušité z kvalitních látek mě upoutaly především nápaditými a originálními vzory. No a v přístavních městech pak mnohem častěji narazíte na restauraci nežli na obchod s oblečením. V malebných městečkách v oblasti Provence se to pak kupí spíše krámky s mýdlem, místními produkty a voňavou levandulí.

decouvrir3

Foto: provence.souleiado.com