Insta slovník 2019 aneb instamanžova noční můra

Je mi jasný, že období začátku prázdnin a navíc po Varech zrovna nepřeje intelektuálním tématům. Zaměřila jsem se proto na odlehčenou instantní zábavu a její letošní výmysly, čili i novinky ve slovníku. Víte, kdo je insta manža a jak vypadá správnej grid? Jestli ne, tak čtěte dál! Mrkla jsem se na tyhle i na další výrazy a jejich anglický originály. Bez nich si totiž letos v létě na instagramu prostě neškrtnete, ať už máte fashion, lifestyle nebo jakýkoli jiný niche.

Letní relax

Insta manža alias Insta husband

Je to zkrátka osoba za foťákem, která vás doprovází na krásná insta místa a pomůže vám zachytit to nejlepší. Už ví, co vám sluší, jak a kdy vypadáte dobře a přirozeně. Jasně, že to nemusí být přímo váš manžel. Často se týhle role s větším či menším sebezapřením ujímá třeba přítel, kámoš nebo kámoška, ségra…

Tak co holky, dámy, sedí popis na toho vašeho? Nebo ještě potřebuje profi insta výcvik?

Některý magazíny dokonce poskytují návod, jak se takovým dokonalým insta husbandem stát. Poradí vám třeba Esquire nebo Boredpanda.com. 🙂

Máte svého instahusbanda? 😀

Boyfriend of Instagram

Tenhle Insta husband může mít nejen roli fotografa, ale i vedlejší roli modela na fotkách, které ukazují vaše insta a cool společné cesty, kafíčka i další aktivity.

Grid
To je vlastně, prostě a jednoduše vystajlovanej instagramovej feed. Respektive jde o šablonu vašeho feedu. Musí trošku ladit, ale podle nejnovějších pravidel zas už ne moc, prostě tak akorát. Chce to najít balanc. Už se moc nenosí přefiltrování, spíš je teď in layout, co mění zažitý čtvercový fotky, doplňuje je grafikou, textem apod.

To byl teprve začátek, jestli chcete být fashion a trendy, musíte ještě zvládnout dalších pár řádků 😀

Finsta

Fashion ani fancy Instagram to není. Nějaké další nápady? Jasně, jedná se o Friends Insta! Většinou soukromej účet na týhle platformě, kde povolíte sledování jen nejbližším přátelům. Často si ho lidi zakládají ještě vedle klasickýho účtu, kde už mají pár tisícovek followers a považují se samozřejmě za influencera. 🙂 Už jste si finsta taky založili, ať můžete být správně tajemný?

Staycation jako bonus
Novým trendem už není Bali, ani Dubaj. Jako turisti se teď můžete chovat i ve vašem vlastním městě. Ale pozor, jestli chcete ušetřit, není to nic pro vás. Staycation je pro cool lidi, co zajdou do restaurace, na nákupy, za zábavou nebo na wellness. Žádný paštiky, konzervy a spaní ve stanu se v tomhle případě nepovoluje. 😀

Kde v Praze to je? Pište mi tipy 😉

It’s clear that the beginning of the holiday season and, moreover, week after KVIFF isn’t the best for intellectual topics. So, I have focused on lightweight instant entertainment and this year’s trends, or even news in the dictionary. Do you know who is insta husband and what the right grid looks like? If not, read on! I looked at these and other expressions and their English originals. Without them you simply don’t strike the instagram this summer, whether you have a fashion, lifestyle or any other niche.

Is this one good enough? 😀

Instagram husband

It’s just a person behind the camera that accompanies you to beautiful insta places and helps you to capture the best. He already knows what suits you, how and when you look good and natural. Of course, it may not be your husband. For example a boyfriend, friend or sister often takes on this role with greater or lesser self-denial.

So what about you girls, ladies, is this your partner? Or does he still need a professional insta training?

Some magazines also provide guidance on how to become such a perfect insta husband. For example Esquire or Boredpanda will advice you.

Boyfriend of Instagram

This insta husband sometimes also plays a role of a model, not just a photographer. Especially when you need to show your #couplegoals and your common activities – travels, cafés etc.

Grid

This is actually and simply featured Instagram feed. Respectively, it’s your feed template. He has to tune a bit, but according to the latest rules, not much, just right. It’s important to find a balance. Not to use too many filters, rather it is now in layout, what changes the square pictures, adds graphics, text, etc.

Finsta

No, that´s not fashion or fancy Instagram. So, what does it mean? Actually an Instagram profile just for your friends and family. So it´s usually private and you have it next to your normal account with some thousands followers already. So, of course, you think, you are an influencer but this gives you more mystery ne attractivity.

Finsta or Insta?

Staycation as a bonus

New trend isn’t vacation in Dubai or Bali but surprisingly at your own hometown. This so calledstaycation means that you stay at home, relax and explore the area, food, entertainment etc. as tourists do.