Jak ušetřit při nákupu módy online


Pokud už se rozhodnu nakupovat v běžných řetězcích, snažím se vybírat kvalitní oblečení na 5 a více let. Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale pořád naštěstí na takové kousky můžete narazit.  Nejčastěji je sháním u značky Orsay. Začala jsem u ní nakupovat se slevou, když tam pracovala kamarádka. Tehdy ještě většinou v kamenných obchodech. Postupně jsem se ale přesunula spíš na Orsay.cz. Dnes vám chci přinést tipy, jak při nákupu v tomto e-shopu ušetřit, a to nejen v současném období slev. 


1. Nakupuju nadčasové věci 

Botky na focení i do města

Mám nejradši jednobarevné kousky. Ano, i na léto. Třeba tyto šaty byly skvělou koupí, nosím je už 5. letní sezonu.  
Na chladnější měsíce mám zase černou koženkovou sukni, u té už ani nejsem schopná spočítat, jak dlouho ji mám. To samé platí pro můj milovaný trenčkot v odstínu, který jsem nemohla sehnat dlouhé roky, až se konečně objevil v jedné z jarních kolekcí. Nově jsem si koupila klasické bílé tričko s nápisem, který mě dokonale vystihuje: A na sebe jsem se neskutečně odvázala černými lodičkami s dekorací červených kvítků. Myslím, že i ty budou po spoustu dalších let patřit mezi moje nejoblíbenější. K neutrálním outfitům s tóny černé nebo červené vypadají skvěle. A hodí se k džínům i šatům různých stylů od romantického přes byznys až po elegantní. O dalších úlovcích vám povím zase někdy příště. 

Varadero Fashion 🙂


2. Využívám dopravu přímo na prodejnu. 

Pokud není zrovna akce na doručení až domů, nechám si balíček poslat na nejbližší prodejnu. Tam si všechno v klidu vyzkouším a teprve pak se definitivně rozhodnu pro nákup. Možnost výměny do 14 dnů tu sice je, ale proč to řešit složitě, když to jde jednoduše. S mojí konfekční postavou z 90 % nemám problém, že by mi něco nesedělo, ale třeba u džínů nebo jiných kalhot se to občas stává, hlavně kvůli délce. Co vy? S jakým oblečením míváte největší problém?  

3. Jsem zaregistrovaná v klubu značky 

Svoje slevové kluby a kartičky má snad už dnes každý brand, ať jde o oblečení, kosmetiku nebo něco úplně jiného. Díky registraci vím o všech akcích, eventech a slevách. Často se konají i nějaké offline akcičky u příležitosti otevření nového obchodu, uvedení nové kolekce a podobně. Ne vždycky na to mám bohužel čas, ale někdy ráda vyrazím. 

Botky na focení s nejlepším Milla Dartaman

4. Díky platbě kartou získávám peníze zpět 

Před nedávnem jsem objevila skvělou funkci – cashback. V internetových obchodech platím výhradně kartou, a tak jsem si konečně i já řekla, proč nevyužít této možnosti. Zapátrala jsem tedy, jak vlastně cashback portály fungují. Nejvíc mě k vyzkoušení téhle vychytávky přesvědčily články mých oblíbených blogerek, jak jinak. J A s https://kuponer.cz/obchody/orsay-cz/ mám za každý nákup 3 % ze zaplacené částky zpět. Za rok je z toho i s pár stovkami měsíčně příjemná částka ve výši několika desítek korun (př. 200 Kč měsíčně – 2400 Kč ročně – 72 Kč zpět. Teď v období letních akcí navíc mají na webu také různé slevové kupóny. 


5. Inspiruji se v aplikaci a vytvářím si seznam přání 


Šaty pro všechny příležitosti ❤️

Místo oldschool katalogů se inspiruju většinou v mobilní aplikaci. Šetřím tak přírodu a díky promýšlení a zkoušení stylingů i svoji peněženku. Jak už jsem totiž popsala v prvním bodu, kombinovatelnost šatníku je základ a když se mi tam věc nehodí barevně nebo stylově, není dobré si ji pořizovat už s tím, že k ní brzy budu potřebovat aspoň 5 dalších kousků pro nakombinování. Co myslíte? 🙂


6. Nenechám si ujít další akce (narozeniny, sezónní slevy) 

Trochu smutná skutečnost dnešní doby, ale je to tak. I kdyby si na vaše narozeniny nikdo jiný nevzpomněl, tak váš oblíbený e-shop o nich vědět bude. Možná vám dokonce popřeje jako první a ještě přihodí nějakou tu slevičku. 
Máte také svoje osvědčené tipy, jak ušetřit při nákupu oblečení? A přitom nakoupit kvalitní a pěkné kousky? Dejte mi vědět!

V zářivém svetříku