Jak vybrat novou kabelku? Choosing a new handbag

Asi nemusím zdůrazňovat, že není vůbec lehké v dnešní obrovské nabídce najít ideální kabelku. Pokud ale pomineme levné varianty vyrobené za pochybných podmínek, hned bude výběr mnohem jednodušší. Mám pro vás pár tipů, které se mi osvědčily. Teď jsem si podle nich vybrala novou koženou krásku na e-shopu Novakabelka.cz

Výprodeje

Bezhlavě nepodléhám svodům zaručených slev a nekupuji kabelku jen proto, že je na titulce Elle. Ve výprodejích jsem si totiž pořídila už několik kabelek, které se mi barevně ani stylově nehodily a po neúspěšných snahách o sladění s outfitem jsem je poslala dál.

TIP: Rozmyslete se alespoň do druhého dne, pokud po kabelce nebo čemkoli jiném stále toužíte i potom, kupujte. Sama ráda vše zkouším, takže mi vyhovují e-shopy s kamennou výdejnou či prodejnou, tu Novakabelka.cz má přímo v centru Prahy.

Množství

Není nutné mít 50 kabelek, stejně by se nám nikam nevešly. Stačí jedna velká na zimu a jedna na léto. Na obě sezóny pak ještě psaníčko či malá kabelka na večer. Kromě toho mám také jeden menší batoh. I ten občas beru do města, ale zvládnu s ním klidně několikadenní pobyt v přírodě.

Velikost je důležitá!

Přes den potřebuji kabelku nebo spíš kabelu, do které se vejde MacBook, smartphone, láhev vody, malá svačinka, kosmetika, knížka, propiska, bloček, eko brčko… No, je toho dost. Tentokrát jsem přesně takovou hledala (na zimu). Světlá, kterou nosím v létě, se teď snadněji umaže a ani se nehodí k některým mým kabátům či botám. Zvítězila tedy černá klasika do ruky s prostřední kapsou na zip a praktickým crossbody popruhem. Hladká kůže působí velmi minimalisticky, jen ucha jsou zdobená jemným prošíváním. Stříbrný zip je spíš nenápadný…

Na večeře, módní akce, na dovolenou apod. bohatě stačí jen zmiňované psaníčko nebo kabelička pro parádu a plážová taška. (Když jezdím bez zavazadel, beru úsporně pouze batoh a ten nosím i k moři.)

Pravá kůže?

Další otázka zní, jestli bychom měli kupovat kožené nebo PVC kabelky, Ani jedna varianta přírodě zrovna nepomáhá. Podle mě jde ale o upřednostnění kvality před kvantitou. Když budeme mít koženou kabelku 5 let, bude to pro životní prostředí jistě lepší, než když si budeme každých 5 měsíců kupovat novou tašku z umělé kůže. Na střední jsem je musela střídat tak po 3 měsících, jelikož nějak nezvládaly nápor učebnic. Knihy, časopisy a notebook s sebou nosím stále, i proto jsem zvolila pravou kůži, která vydrží několik let.

It’s not easy to find a perfect handbag in todays large offer. Nevertheless if we leave aside those made of strange materials in strange conditions, it can be much easier to choose the right one. Let me give you a few tips for buying your handbag of dreams…

Number of handbags

How many handbags do you have in your closet? And do you realľy need all of them? I only have one big handbag for summer and one for winter. The summer one is in light grey, so it doesn’t work very well with my coats and it can get diety very fast. That´s why I have chosen black one. It is big enough, versatile and I love its smooth and minimal design with silver details.

Size is very important

During the day, I need this big bag to carry my Mac, smartphone, wallet, keys, cloth or string bag, eco straw, cup, water, diary, pen, small snack, cosmetic bag etc. 

In the evenings and on holiday, I prefer small one. For the beach, only bag is enough. When you travel without baggage, you can have only one backpack for everything.

My backpak is in medium size perfect for city life but I can also take it for a weekend in countryside or to the mountains every year in January.

Real leather?

It is hard to say if you should choose real or fake leather. However, from my point of view everything is about sustainability and quality. You can have the same leather handbag for many years but if you buy PVC variant, you should change it every 5 months or even more often. I used to buy cheap handbags but it did not get with a lot of books and magazines I took with every day. How ahout you? Are you looking for a handbag now? Or would you like to get one as a Christmas present?