Kávové povzbuzení a levandulová relaxace

Také jste na testování někdy dostali tak krásný balíček, že vám bylo líto ho rozbalovat? Mně se to tentokrát stalo s přírodnímy mýdly z e-shopu U Kormorána. Nakonec mě ale přece jen zlákala jejich příjemná vůně. Vybrala jsem si totiž kávové a levandulové.

IMG_0375

Kávu miluji, ale snažím se její pití omezit. Tak proč si nedopřát malý kávový rituál i při každém mytí? Jemnou přírodní vůní to teprve začíná. Díky olivovému a kokosovému oleji mýdlo mojí pleť nevysuší a vzhledem k obsahu kávových zrnek ho úspěšně používám i na jemný peeling. Káva navíc kůži prokrvuje,  takže vás sprcha s tímto mýdlem příjemně zahřeje. Většina z nás ho tedy ocení v zimě a my zimomřiví asi v jakémkoli ročním období. Bude se hodit třeba v kempech a všude tam, kde pravděpodobně neteče teplá voda. Jen na ten „proticelulitidový“ efekt si budu muset ještě chvíli počkat.

IMG_0394

Druhé – levandulové mýdlo pak má o dost výraznější vůni a stejně krásný tvar, takže před vypotřebováním poslouží i jako aromatická dekorace v koupelně. Já ho zkusila dát také do skříně s oblečením. A zjistila jsem, že tahle přírodní „aviváž“, kterou používala i moje babička, stále dokonale funguje.

Pokud jde o samotné mytí, osvědčilo se mi na delší relaxační koupele, po kterých se díky levanduli ještě lépe usíná.

IMG_0396

Foto: vlastní