Proč milujeme doplňky od českých značek

České doplňky a šperky patří už několik let k mým srdečním záležitostem. Od té doby, co se věnuji lokální a udržitelné módě, mám už několik značek oblíbených, pravidelně je sleduji a čas od času si od nich pořídím nový kousek. Stále ale objevuji nové designéry a brandy. Nejnověji mám krásné minimalistické hodinky Esoria a černý ručně dělaný náramek Mawila.

Kurator

V tomhle prostoru pro módu se pravidelně mění instalace, takže pokud sem nechodíte každý den, vždy najdete něco nového. Předmět pár dny jsme zrovna tuhle prodejní galerii navštívili s Prague Fashion Guide a vedle francouzských a španělských designérů jsme tu našli i české šperkaře.

IMG_2329

V horním patře Backyardu můžete vidět šperkaře i přímo při práci. Pracují i vystavují tu například Eliška Lhotská nebo Kateřina Matěchová.

A podobně je to i ve Smetana Q, jedna z designérek – Markéta Šumová vám dokonce ukáže, jak vypadají šperky vyrobené z opracovaného čediče. Je i výborná vypravěčka, příběh vzniku každého jejího šperku vás pohltí.

MawilaEsoria a Buchy nejen na cesty a do práce

IMG_9066

Ano, tyto značky u mě vítězí. Šperky od nich nosím nejen na módní akce, ale i jen tak do práce. Ještě radši je beru s sebou na cesty. Mám tak s sebou aspoň kousek Čech, kdyby se mi náhodou stýskalo a navíc jim udělám malou reklamu. Jejich tvůrci si to rozhodně zaslouží. Naposledy se mnou byli ve Švýcarsku, o kterém se brzy chystá samostatný článek.

Na to, kolik si s nimi tvůrci dají práce nejsou drahé a každý outfit pozvednou svojí originalitou. Není skvělé mít šperk, který nenosí celá Praha? 🙂

IMG_2255

Foto: vlastní a Esoria